דסקטופ

ג' 06 יונ' 2023

מובייל

שחרור בערבות של חלק ממעורבי מבצע בבל בפורטוגל

ביום שישי שוחררו מספר חשודים בפרשת מבצע בבל:

על דרור אלעד מנכ"ל חברת FORTERA הוטל ערבות של מיליון אירו לשחרור בערבות, שהוא סכום אסטרונומי לשחרור בערבות בפורטוגל. כמו כן על החשודים בפרשה שחלקם גם שוחררו בערבות עם תנאים מקלים בהרבה נדרשו להפקיד את הדרכונים שלהם לרשויות.

בראיון לתקשורת המקומית בפורטוגל הצהיר דרור אלעד:

"בוודאי שאשלם את הערבות, יש לי משפחה וחמישה ילדים שממתינים לי בבית והם בראש סדר העדיפויות שלי, אני חושב שנקלעתי לחקירה הזו בעיקר בגלל שאני עוררתי עניין. אני מסיק מזה שבעתיד אשמור על פרופיל פחות מעניין ציבורית ואתמקד בהתמסרות למשפחתי. אני נשאר זמין וקואופרטיבי אל מול הרשויות על ואוכיח את חפותי."

 

 

99,600 אלף אירו במזומן בתיק ושעוני יוקרה

המשטרה החוקרת בפורטוגל שיתפה במידע אודות חקירת "מבצע בבל" בה היא טוענת שבוצע תיעוד של המעורבים בפרשה בה הם הלכו לקניון מקומי באזור פורטו בו רכשו תיק ומתנות המיועדים לשוחד ושלשלו בשירותי הקניון את העודף של הסכום אתו הגיעו לקניון: 96600 אירו לתוך תיק.

הקושי של הרשויות בחקירה זו יהיה לחבר בין תיעוד הכנת הכסף לעבירה אותה מייחסים למעורבים בפרשה שכן התיעוד המדובר בוצע בשנת 2021 ולא ברור מדוע רק עכשיו בוצעו המעצרים והחקירה באופן גלוי.

פרוייקט סקייליין במוקד הפרשה

הפרויקט במוקד הפרשה הוא אחד הפרויקטים המרשימים באזור פורטו בשם SKYLINE ומוערך בעלות של מעל 300 מיליון אירו.

כמו כן מספר שמות של המועברים בחקירת מבצע בבל הוזכרו בעבר במבצע אחר אשר הסעיר את פורטוגל בתחילת שנת 2023 "במבצע VORTEX", בה היו מעורבים אנשי ממשל מוכרים מאוד בפורטוגל.

האם פרשת VORTEX גררה את פרשת בבל? נצטרך להמתין למסכנות החקירה במידה ויוגשו כתבי אישום:

בפרשת VORTEX החשוד העיקרי בקבלת שוחד הוא ראש העיר אשפיניו ובפרשת בבל החשוד בקבלת שוחד הוא הסגן של ראש העיר גיאה..

על פי החשד תכנון המטרו של פורטו עמד להפריע לפרוייקט הנדל"ן והמטרה הייתה באמצעות שוחד לשנות תכנונים עירוניים לטובת הפרוייקט.  

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן