האיים האזורים מתכוננים לפינוי על רקע חששות רעידות אדמה גדולות - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

האיים האזורים מתכוננים לפינוי על רקע חששות רעידות אדמה גדולות

הרשויות באיים האזוריים הפורטוגזים בצפון האוקיינוס האטלנטי מתכוננות לפינוי אפשרי של אנשים מקומיים, שכן שישה ימים רצופים של רעידות עוררו את החשש מפני רעידת אדמה גדולה או התפרצות געשית.

 

ראש המחוב של האיים האזורים אמר ביום חמישי שחברות התעופה מגדילות את מספר הטיסות אל סאו ז'ורז'ה וממנה, שבה מתגוררים כ-8,300 איש, עבור אנשים שמעדיפים לעזוב כעת.

מדענים אומרים שקשה לחזות את ההשלכות של הפעילות הסייסמית המתמשכת, אם כי בעצימות נמוכה.

"הכל יכול לקרות, שום דבר לא יכול לקרות", אמר נשיא האיים האזוריים, חוסה מנואל בוליירו, לכתבים בתגובות בטלוויזיה במהלך ביקור באי.

גורמים רשמיים בעיריית ולאס באי, מוקדן של יותר מ-2,000 רעידות אדמה קלות מאז ה-19 במרץ, לוקחים קשישים שעלולים להתקשות להתפנות במהירות לחלק אחר של האי כאמצעי זהירות.

שירותי החירום הקימו מסדרונות בטוחים לתנועה ולינה זמנית למפונים בצד המזרחי של האי למקרה הצורך. בוולאס יש כ-3,000 תושבים.

כל התראה פומבית הייתה אמורה להיות משודרת ברדיו המקומי, במדיה החברתית או בצלצול פעמוני הכנסייה, אמרו גורמים רשמיים.

סאו חורחה הוא אחד מתשעת האיים המרכיבים את האיים האזוריים, השוכנים בערך 1,500 ק"מ (כ-1,000 מייל) מערבית ליבשת פורטוגזית.

אורכו של האי הוא כ-58 ק"מ (36 מייל) ו-6 ק"מ (כמעט ארבעה מייל) לרוחבו בנקודה הרחבה ביותר שלו. דיג וחקלאות הם עמודי התווך הכלכליים של האי.

סאו ז'ורז'ה הוא אי געשי, שהיה עד להתפרצויות בשנים 1580 ו-1808. מדווחים כי שניהם גרמו לנפגעים, אך מידע מהימן מהזמן אינו זמין. ההתפרצות הגעשית האחרונה ביבשה באיים האזוריים הייתה ב-1957, באי פאיאל. ברעידת אדמה באותו אי ב-1998 נהרגו 10 בני אדם.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם