פורטוגל בירת הקריפטו העולמית? מיסוי מקל על מטבעות וירטואליים

דסקטופ

מובייל

פורטוגל בירת הקריפטו העולמית? מיסוי מקל על מטבעות וירטואליים

האם פורטוגל הולכת להפוך למעצמת מטבעות וירטואליים ?

התשובה היא כנראה שפורטוגל הולכת להפוך בשנים הקרובות למדינה המובילה בהחזקת מטבעות וירטואלים.

אז מה גורם לנו לחשוב כך ?

פורטוגל שינתה את מדיניות המיסוי בכול הנוגע לקריפטו:

1. ביטול המיסוי על רווחים על תשואה שמקורה בקריפטו.

2. ביטול מע"מ על הטרנזקציות עצמן של קניה ומכירה של קריפטו.

 מה זה אומר בפועל, כיום למשל בארץ ובעולם על פי מיסוי מטבעות וירטואליים יש לשלם על הרווחים שגרפתם מהחזקת מטבעות הקריפטו שלכם.

כמו כן בישראל ומדינות רבות אחרות , מתייחסים אל המטבעות הוירטואליים כמוצר ואף גובים עליו מע"מ.

מדובר בהחלטה אשר צפוייה לגרום לנהירה של מחזיקי הון בקריפטו אל הרפובליקה האהובה עלינו. 

בירת הקריפטו החדשה

החלטה אמיצה אשר איננה נוגדת את ערכי האיחוד האירופי

פורטוגל אשר כפופה לחוקה של האיחוד האירופי איננה יכולה לפרוץ כל גבול מבחינה חוקתית ועל כן היה עליה להישען על תקדימים אירופים.

אכן בפסיקה האירופית לפני מספר שנים חברה שוודית פנתה לבית המשפט האירופי וקיבלה את התשובה הבאה בכול הנוגע למטבעות וירטואלים: 

"לאנשים רבים הביטקויין ושאר המטבעות הוירטואלים מהווים מטבע לכל דבר ועניין , ויש לאפשר לו להיות כזה ולא להקשות עליו עם תוספות מע"מ ומיסוי לא צודק בגלל תפיסות עולם מיושנות."

לסיכום פורטוגל שוב עושה את זה !

כן כן, לאחר ויזת זהב, ויזה ירוקה, מיסוי מקל לתושבים חדשים שעשו רילוקיישן, הקלות בהוצאת אזרחות פורטוגלית, עכשיו מגיע גם עניין המיסוי המקל על המטבעות הוירטואלים.

וכמו שההיסטוריה מראה לנו הפורטוגלים אולי נראים שהשתגעו, אבל לא כך הדבר הפורטוגלים פשוט מקבלים צעדים אמיצים פעם אחר פעם, ורואים תוצאות בשטח, כלכלת פורטוגל לא מפסיקה לפרוח.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם