דסקטופ

ה' 09 פבר' 2023

מובייל

גרמניה מהדקת את המעבר האנרגיה עם פורטוגל ונורבגיה: האצת יבוא מימן

גרמניה מתכננת להדק את תוכנית המעבר לאנרגיה ירוקה עם נורבגיה ופורטוגל.

שרי ממשלת גרמניה ביקרו השבוע בנורבגיה ובפורטוגל על מנת לקדם את נושא המעבר לאנרגיה ירוקה, שר הכלכלה הגרמני Robert Habeck מצפה לחזור לגרמניה עם חתימה על הסכם הגדלת כמות ייבוא מימן לעשור הקרוב.

להשלמת שאיפתה גרמניה מצריכה הקמת צינור להובלת המימן דרך נורבגיה שתושלם אם תצא לפועל בשנת 2030.

אנאלנה בארבוק Annalena Baerbock שרת החוץ הגרמנית :

"יש לחזק גם את שיתוף הפעולה עם פורטוגל בנושאי אקלים ואנרגיה, כמו גם הגנת הסביבה. פורטוגל קראה את המפה באירופה והבינה היטב את את הצורך בהתמודדות עם קיץ יבש וחם עם מדיניות האקלים והאנרגיה שלה, וזיהתה בשלב מוקדם את תפקיד המפתח שהאוקיינוסים בעולם ממלאים באקלים ובביטחון תזונתי. אנחנו רוצים לאחד כוחות אפילו יותר", הוסיפה והמשיכה "אנחנו רוצים ללמוד אחד מהשנייה".

German foreign minister Annalena Baerbock speaks during a conference in Lisbon, Portugal, January 4, 2023. REUTERS/Pedro Nunes
שרת החוץ הגרמנית, אנאלנה בארבוק, מדברת במהלך ועידה בליסבון, פורטוגל, 4 בינואר 2023. REUTERS/פדרו נונס

גרמניה נאלצה לחשוב מחדש על אסטרטגיית מעבר האנרגיה בצורה מואצת יותר בעקבות המלחמה בין רוסיה ואוקראינה ומשבר האנרגיה שבא בעקבותיה. בהיותה תלויה רבה בדלקים מאובנים רוסיים מיובאים, ממשלת גרמניה רואה צורך להאיץ את הפיתוח של מקורות אנרגיה מתחדשים וירוקים ולגוון את יבוא הדלקים המאובנים שלה, הן כדי להבטיח אבטחת אספקת האנרגיה והן כדי לשמור על יעדי האקלים שלה לעתיד ירוק.

בעבר פורטוגל הקימה אפילו מיזמי הגירה למי שירים את הכפפה ויפתח מיזמים ירוקים בפורטוגל מוזמנים להציץ על התוכנית אשר כבר נגמרה משנת 2019 כאן.

במידה ויש לכם עדויות ומידע לשתף אותנו בנושא אתם מוזמנים לשלוח אותו אלינו  למייל של המערכת:

[email protected]

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

שמורת טבע בעיר 'סינטרה' שהוסבה לפארק קריסמס צבעוני צילום: היאלי גיל
חיים את פורטוגל

המרוץ אחר האמנות

בתור בוגרת תואר לטלוויזיה וקולנוע, כזו שהעבירה את חייה לפורטוגל בבוקר בהיר אחד, אני מוצאת את עצמי מחפשת ללא הפסקה אחרי כל דבר שקשור למילה

קרא עוד »

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanHebrewItalianJapanesePortugueseSpanishTurkish
דילוג לתוכן