האם מוצאו של רונאלדו יהודי? - חדשות פורטוגל

האם מוצאו של רונאלדו יהודי?

מחקר שנערך והתפרסם מגלה כי מוצאו של הכדורגלן המפורסם הוא יהודי, כששורשי משפחתו מגיעים לתקופת אנוסי ספרד.

המחקר נערך על ידי חברה מפורטוגל בשם "מרטינס קסטרו קונסורוריה אינטרנציונל" אשר גילתה כי מוצאו של רונאלדו הפורטוגלי הוא יהודי.

בשלב הראשון נבדקו שורשי הכדורגלן על בסיס עיר הולדתו באי מדיירה שבפורטוגל. כמו רבים מתושבי האי, גם רונאלדו שייך לצאצאי היהודים שנסו מהאי בעקבות רדיפות המלך דום ז'או השלישי.

כפי שכבר פורסם בעבר, אודות ארבעה כדורגלנים של קבוצת אייאקס ההולנדית אשר ערכו בדיקת אילן יוחסין באמצעות הסטראט אפ הישראלי MyHeritage על מנת לבחון אם קיימים אצלהם שורשים יהודיים. הבדיקה העלתה שלהם אין שורשים יהודיים, כשהדבר אינו מפתיע למול כך שהקבוצה ההולנדית הוקמה ב-1900.

לאייאקס היו בעבר שני נשיאים יהודים בשנים לאחר מלחמת העולם השנייה, כשלא פעם עיטרו את הסגל כדורגלנים יהודים. בעשרות השנים האחרונות בחרו אוהדי הקבוצה לאמץ זהות יהודית זאת לאחר שאוהדים של יריבות השתמשו בכינויים אנטישמיים נגדם.

פרד אריס, אוהד הקבוצה, אמר בראיון ש" לפני כשלושים שנה אוהדי הקבוצות האחרות התחילו לקרוא לנו 'יהודים' מכיוון שהייתה היסטוריה של יהודים באייאקס. אז לקחנו את זה כנקודת גאווה ועכשיו זה חלק מהזהות שלנו".

מזכרות ופריטים של אייאקס כוללים בין היתר מגני דוד ודגלי ישראל כשאלו נמכרים באופן קבוע סביב אצטדיון הקבוצה.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

הגירה

הצעת חוק חדשה בפורטוגל מציעה להקשיח את הקריטריונים עבור צאצאיהם של מגורשי ספרד ולאפשר קבלת אזרחות רק בתנאי של מגורים רצופים בפורטוגל לאורך שנים, ואף הוכחת שליטה בשפה הפורטוגזית

בשנים האחרונות, מאז פתחה פורטוגל את שעריה לצאצאיהם של מגורש ספרד ופורטוגל, עשרות אלפי ישראלים הגישו בקשה לאזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי. פורטוגל היא מדינה עם

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן