האם מוצאו של רונאלדו יהודי? - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

האם מוצאו של רונאלדו יהודי?

מחקר שנערך והתפרסם מגלה כי מוצאו של הכדורגלן המפורסם הוא יהודי, כששורשי משפחתו מגיעים לתקופת אנוסי ספרד.

המחקר נערך על ידי חברה מפורטוגל בשם "מרטינס קסטרו קונסורוריה אינטרנציונל" אשר גילתה כי מוצאו של רונאלדו הפורטוגלי הוא יהודי.

בשלב הראשון נבדקו שורשי הכדורגלן על בסיס עיר הולדתו באי מדיירה שבפורטוגל. כמו רבים מתושבי האי, גם רונאלדו שייך לצאצאי היהודים שנסו מהאי בעקבות רדיפות המלך דום ז'או השלישי.

כפי שכבר פורסם בעבר, אודות ארבעה כדורגלנים של קבוצת אייאקס ההולנדית אשר ערכו בדיקת אילן יוחסין באמצעות הסטראט אפ הישראלי MyHeritage על מנת לבחון אם קיימים אצלהם שורשים יהודיים. הבדיקה העלתה שלהם אין שורשים יהודיים, כשהדבר אינו מפתיע למול כך שהקבוצה ההולנדית הוקמה ב-1900.

לאייאקס היו בעבר שני נשיאים יהודים בשנים לאחר מלחמת העולם השנייה, כשלא פעם עיטרו את הסגל כדורגלנים יהודים. בעשרות השנים האחרונות בחרו אוהדי הקבוצה לאמץ זהות יהודית זאת לאחר שאוהדים של יריבות השתמשו בכינויים אנטישמיים נגדם.

פרד אריס, אוהד הקבוצה, אמר בראיון ש" לפני כשלושים שנה אוהדי הקבוצות האחרות התחילו לקרוא לנו 'יהודים' מכיוון שהייתה היסטוריה של יהודים באייאקס. אז לקחנו את זה כנקודת גאווה ועכשיו זה חלק מהזהות שלנו".

מזכרות ופריטים של אייאקס כוללים בין היתר מגני דוד ודגלי ישראל כשאלו נמכרים באופן קבוע סביב אצטדיון הקבוצה.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם