יותר ויותר בריטים מגישים גולדן ויזה - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

יותר ויותר בריטים מגישים גולדן ויזה

עליה בכמות מבקשי גולדן ויזה בקרב בריטים בעלי נכסנים בפורטוגל

השקעות נדלן בפורטוגל מאז ומתמיד היו יעד בקרב צרפתים ובריטים בעיקר, אחת הסיבות לכך אי כמובן רצון למקום להעביר בו את הפנסיה בנעימים במדינה שותפת השמש ובעלת רמת חיים גבוה לפנסיונרים.

בעקבות הברקזיט מצאו את עצמם בריטים רבים בעלי זיקה לאירופה ללא אפשרות לשהייה חופשית מכיוון שאנגליה יצאה מהסכמי מרחב שנגן.

מנהלת לשכת המסחר פורטוגל אנגליה Christina Hippisley:

״אנו רואים עליה דרסטית בבקשות ויזת זהב של בעלי נכסים בפורטוגל ממוצא בריטי.״

Christina Hippisley מנהלת את לשכת המסחר פורטוגל אנגליה

כ-60,000 נכסים בפורטוגל נמצאים בבעלות בריטים, ורבים מהם יושפעו מההגבלות החדשות שיכנסו בקרוב לתוקף עקב הברקזיט ומכיוון שאין להם תוכניות מיידיות לעזוב את בריטניה מסיבות אישיות או מקצועיות הגולדן ויזה היא ההצלה היחידה שלהם להמשך שהייה במדינה.

 

מספר התושבים הבריטים בפורטוגל כמעט הוכפל תוך ארבע שנים, מ-22,431 רשומים ב-2017 ל-42,071 ב-2021, לפי נתונים של שירות הזרים והגבולות (SEF).

מאז כניסתו לתוקף של הברקזיט, ב-1 בינואר 2021, לאזרחים בריטים אין עוד חופש תנועה והם יכולים לשהות רק 90 יום במרחב האירופי בפרק זמן של 180 ימים. אישור השהייה להשקעה (ARI), המכונה ויזת הזהב, מאפשר למחזיקים זרים ולבני משפחה להישאר בפורטוגל לתקופה בלתי מוגבלת וניידות בלתי מוגבלת ב-26 מדינות האיחוד האירופי החברות באזור שנגן.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם