בלם ליסבון - השכונה ואנדרטת מגלי הארצות - חדשות פורטוגל

דסקטופ

ב' 26 ספט' 2022

מובייל

בלם ליסבון – השכונה ואנדרטת מגלי הארצות

הידעתם שיש "בית לחם" בפורטוגל? אז, השם של רובע "בלם Belém ", ניתן לו כבתור קיצור של השם "בית לחם". ברובע בלם, יש אתרי מורשת מרתקים, ויש גם שיט בנהר. כלומר- להיות בליסבון, ולהרגיש ממש כמו בוונציה. אז, נערוך אתכם סיור במקומות המרכזיים ב"בלם".

רובע בֶּלֶם (Belém) הוא הרובע המערבי של ליסבון ונמצא כ-6 קילומטרים ממערב למרכז העיר. "בֶּלֶם", שמו של הרובע, נגזר מהשם "בית לחם". עד שנת 2012 הייתה בלם חלק נפרד מליסבון. היא נקראה אז סנטה מריה דה בלם (Santa Maria de Belém), "הקדושה מרים מבית לחם".

אטרקציות בבלם

שייט בנהר בלם

למה כדאי לכם לשוט בנהר בלם? כי כך, תרגישו כמו מגלי הארצות ששטו בנהר בלם. היכן תסיימו את השייט בנהר? ישנם 2 מקומות מתאימים לסיום השייט:

  • נחל Docas de Santo Amaroהנחל המתחבר לנהר בלם, נמצא בשכונת "אלקנטרה" ברובע. ברחובות השכונה, תוכלו לשבת בבתי קפה על שפת הנהר, ולאכול במסעדות.
  • נמל באזור בלם- זו ההזדמנות שלכם לערוך סיור בנמל המפורסם הצמוד לרובע בלם.
 
 

סרטון שייט באדיבות פורטוגו:

אנדרטת מגלי הארצות

במאה ה15, קמו אנשים אשר החלו לחפש ארצות ויבשות חדשות. מדוע? בגלל מחסור במוצרי מזון, ובמשאבים בסיסיים. נוצר צורך להרחיב באופן משמעותי, את גבולות ממלכת פורטוגל. מיהם מגלי הארצות המפורסמים ביותר?

  • הנריקה הספן- גילה את הנתיב הימי אל אפריקה, וסלל את הדרך למגלי ארצות רבים. הנריקה הקים ביבשת אפריקה בית ספר ימי, אשר הצמיח מגלי ארצות נוספים.
  • ואשקו דה גאמה- בשנת 1492, ניסה כריסטופר קולומבוס להגיע מספרד אל הודו. אך, האניה הגיעה אל יבשת חדשה- אמריקה. בשנת 1498, הפליג ואשקו אל הודו, ובכך חנך את הדרך הימית אל הודו.
 

מגלי הארצות הללו, סללו את הדרך אל מגלי ארצות נוספים שגילו מדינות נוספות בין המאות ה15 ל17. ממלכת פורטוגל כבשה את הארצות החדשות הללו, והפכה אותם למושבות קולוניות של פורטוגל. בשנת 1940, ערך שליט פורטוגל תערוכה על הממלכה. לתערוכה זו, הוזמנו נציגים מכל המושבות הקולוניות שהיו תחת ממלכת פורטוגל. בתערוכה היו 3,000,000 מבקרים. בשביל התערוכה, הקימה ממלכת פורטוגל את הווריאציה הראשונה של אנדרטת מגלי הארצות. אנדרטה זו הייתה קטנה, ומחומרים ממוחזרים. בשנת 1960, הוקמה האנדרטה הקיימת ברובע בלם כיום. באנדרטה, יש פיסול של 32 מגלי ארצות ממלכת פורטוגל.

טיול על הגשר אל מגדל בלם

בתוך הים, קרוב לחוף, שוכן מגדל בלם. אל המגדל מוביל גשר מהחוף. 

למגדל, יש חצר מרצועת אדמה. המגדל נבנה בשנת 1515, על ידי המלך מנואל הראשון. 

למבצר, יש 6 קומות. בקומה הראשונה, אכסן המלך את מאגרי הנשק. 

בקומה השנייה גר מפקד המבצר. 

בקומה השלישית, היה מתארח המלך. 

הוא היה יוצא להתאוורר במרפסות של קומה זו. 

בקוצה הרביעית ערך המפקד הצבאי שימוע לנאשמים, בחמישית קפלה, והקומה השישית שימשה למרפסת תצפית. אל המגדל, צמוד אולם עם קירוי של 16 קשתות.

רוצים לטעום פשטל דה נאטה?

אי אפשר לסייר ברובע בלם, מבלי להיכנס למאפיות הפזורות ברחבי הרובע, ומציעות לטעום את המאפה הלאומי "פשטל דה נאטה". עליכם לדעת: יש את מאפיית המקור, ויש מאפיות שמציעות חיקוי. ולכן, במאפייה המציעה "פשטל" מקורי, יהיה תור ארוך. אתם לא היחידים שרוצים לטעום פשטל חם וטעים, אלא עוד תיירים רבים מכל רחבי העולם.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם