פורטו - חדשות פורטוגל

דסקטופ

ב' 26 ספט' 2022

מובייל

פורטו

העיר פורטו היא עיר הנמל המפורסמת והמוכרת ביותר בפורטוגל כולה. מדובר על העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, וכך גם מבחינת החשיבות שלה הן כיום והן בהיסטוריה של המדינה. פורטו ממוקמת על השפך של נהר הדורו ממש בגדה הצפונית שלו, ובנוסף לכך גם למרגלותיו של האוקיינוס האטלנטי. נכון להיום אוכלוסיית העיר מונה קרוב ל-250 אלף תושבים, אך המטרופולין של העיר מכיל לא פחות מ-1.8 מיליון תושבים – זוהי הסיבה שמדובר באחת מהערים הגדולות והחשובות בפורטוגל כולה.

יש כאלה שנוטים לכנות את העיר פורטו בתור עיר הבירה של צפון פורטוגל, אך כמובן שלא מדובר בתואר רשמי של העיר. שמה של העיר ניתן לה בעקבות שמו של היין הנודע פורטו או פורט אשר המיוצר בעמק דורו בפורטוגל ממש סמוך לעיר.

נכון להיום בעיר ישנם שני מועדוני כדורגל מוכרים, הראשון הוא כמובן מועדון הכדורגל פורטו והשני הוא בואבישטה. לכל אחד מהמועדונים יש היסטוריה עשירה, וכל אחד מהם שיחק בליגת האלופות ובליגה הראשונה בפורטוגל. שדרות בואבישטה הנמצאות בעיר פורטו הן באופן רשמי השדרה הארוכה ביותר בפורטוגל, השדרה הזאת מגיעה ממרכז העיר פורטו ועד לחופי האוקיינוס האטלנטי.

חדש, אוכל כשר בפורטו !

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

הקהילה היהודית בעיר פורטו הייתה קיימת עוד מהתקופות הקדומות, יש כאלה שטוענים כי מדובר באחת מהקהילות היהודיות הוותיקות ביותר באירופה. אך הרוב יודע כי בעיר ליסבון הייתה קיימת קהילה יהודית וותיקה וענפה הרבה יותר מאשר הקהילה היהודית בעיר פורטו.

בשנת 1492 הגיעו לפורטוגל מאות אלפי יהודים מגורשי ספרד, חלק נכבד מאותם יהודים החליטו להתיישב דווקא בעיר פורטו דבר שגרם לקהילה היהודית בעיר לקבל רוח גבית. בעקבות הגעת יהודי ספרד גדלה באופן משמועתי הקהילה היהודית בפורטו, דבר שהביא לשגשוג ולהצלחה משמעותית של רוב חברי הקהילה היהודית.

אך השגשוג של הקהילה היהודית בעיר לא האריך ימים, בשנת 1497 עם גירוש פורטוגל התרוקנה הקהילה היהודית בפורטו כולה – דבר שהקשה מאוד על חברי הקהילה, שחלקם היו צריכים לחיות בעיר בתור אנוסים ולקיים את מצוות היהדות בסתר. כל מבנה או מקום שהיה מזוהה עם הקהילה היהודית באותם השנים הושמד כמעט לחלוטין.

רק בשנים האחרונות מתחילים להתגלות לא מעט מקומות אשר בעבר היו שייכים לקהילה היהודית. לא מעט מבנים הרוסים שבעבר שימשו בתור בתי כנסת, דבר מיוחד מאוד שכדאי מאוד לראותו. כיום הקהילה היהודית בעיר מונה עשרות בודדות של יהודית בלבד, בשונה מהקהילה היהודית בעיר ליסבון.

העיר פורטו היא ללא צל של ספק מוקד עלייה לרגל לתיירים רבים אשר מגיעים לפורטוגל. ישנן לא מעט אטרקציות ומקומות בילוי אשר הפכו את העיר להיות מהעיר המתוירות ביותר בפורטוגל. על מנת שתוכלו להכיר את כל האזורים המרשימים ביותר בעיר, הכנו עבורכם רשימה של כל המקום שפשוט אסור לכם לפספס.

  • ביקור ברובע ריביירה – רובע הריביירה הוא הרובע העתיק ביותר בפורטו, הרובע אפילו הוכרז בתור אתר מורשת עולמי. הרובע כולו עם סמטאות קטנות וצרות, שלאורכן תוכלו למצוא מאפיות וחנויות קטנות אשר מהדרות כל פינה. מדובר במקום שממש יחזיר אתכם מאות שנים אחורה, כאשר כל המקום נשמר בצורה מושלמת והוא לא שופץ מעולם.

 

  • משחק כדורגל – כמו שכבר אמרנו בעיר קיימות שתי קבוצות כדורגל מוכרות אשר משחקות בליגה הראשונה בפורטוגל: מועדון הכדורגל פורטו ומועדון הכדורגל בואבישטה. כל מי שאוהב כדורגל יכול לפנות לעצמו קצת זמן על מנת ללכת לראות משחק כדורגל, זוהי ללא ספק תהיה חוויה עוצרת נשימה ומהנה במיוחד עבור כולם.

 

  • כנסיית סאו פרנסיסקו – מדובר על אחת מהכנסיות המרשימות ביותר בפורטוגל כולה, ויש כאלה שנוטים לטעון כי אף באירופה כולה. האולם הפנימי של הכנסייה עטור כולה בזהב, דבר שמותיר מבקרים רבים בהלם. הסיור בכנסייה ללא ספק ימחיש לכם עד כמה עשירה הייתה העיר בתקופות מסוימות בהיסטוריה הממש לא רחוקה שלה.

 

  • שייט בנהר הדואורו – אולי האטרקציה האהובה ביותר בפורטו זה לשוט בנהר הדואורו. הנהר עצמו נשפך ישירות אל האוקיינוס האטלנטי, וזוהי ללא צל של ספק חוויה עוצרת נשימה. במהלך השייט תוכלו לראות כפרים מקומיים ולא מעט צמחייה אשר צומחת ממש סביב לזרם של הנהר. תוכלו אפילו לרדת במהלך השייט ולבקר בכפרים המקומיים על מנת להתרשם לא רק מהעיר פורטו עצמה אלא גם מהכפרים הקטנים שנמצאים ממש בסמוך אליה.

העיר פורטו היא אחת מהערים העתיקות ביותר בפורטוגל כולה. על פי העדויות ההתיישבות בעיר החלה עוד במאה ה-4 לפנה"ס, יש כאלה שנוטים לטעון כי אפילו עוד לפני כן. את מירב תשומת הלב שלה קיבלה העיר פורטו במהלך השלטון של האימפריה הרומית. מעצם היותה עיר נמל, הפכה להיות העיר אחת מהערים החשובות ביותר של האימפריה, דרכה הם העבירו לא מעט סחורות וציוד ממקום למקום. העיר פורטו הייתה נקודת חיבור אידיאלית למסחר בין עיר הבירה ליסבון שכבר אז הייתה מאוד חשוב ובין העיר בראגה.

כמו חלקים נכבדים מהאימפריה הרומית, גם העיר פורטו נפלה לידיהם של המוסלמים המורים בשנת 711 לספירה. באותם שנים המוסלמים המורים שלטו ביד רמה על מרבית החלקים של פורטוגל. אך בשנת 868 לספירה, היה זה אלפונסו השלישי מלך אסטוריאס שנשלח ואף הצליח לכבוש את העיר מידיהם של המוסלמים המורים.

הסכם וינדזור שהוא אחד מההסכמים החשובים ביותר בהיסטוריה נחתם בעיר פורטו בשנת 1386. העיר המשיכה להתפתח ככל שהתקדמו השנים. במהלך המאה ה-14 וה-15 העיר הפכה להיות אחת מהערים החשובות ביותר תחת האימפריה הפורטוגלית, כאשר לא מעט מהמסעות גילוי של הפורטוגלים החלו מהעיר פורטו דבר שהביא לה לא מעט מוניטין ועניין מקרב האזרחים המקומיים. במהלך המאה ה-18 וה-19 גדלה באופן משמעותי כמות האוכלוסייה של העיר, דבר שהביא לכך שהיה צורך להמשיך ולפתח את העיר עוד מעבר למה שהיא הייתה.

אירוע מכונן בהיסטוריה של העיר פורטו התרחש ב-24 באוגוסט 1820, כאש פרצה בעיר המהפכה הליברלית – אחת מהמהפכות הגדולות ביותר בהיסטוריה של פורטוגל. בעקבות המהפכה הזאת הוחלט על כינון חוקה בפורטוגל, דבר שגרם גם לברזיל לקבל את עצמאותה.

השכרת דירה בפורטו לתיירים ב5 אחוז הנחה, לחצו כאן

PORTO WEATHER
אז כמו שאמרנו לא רק העיר ליסבון היא מהערים המתוירות ביותר בפורטוגל, הגיע הזמן לבקר גם בעיר פורטו. מדובר באחת מהערים המיוחדות ביותר בפורטוגל, ויש לכם לא מעט מה לעשות בעיר הזאת כולל לינה במלונות שחלקם נמצאים במבנים עתיקים מימי הביניים ותקופת האינקוויזציה. כך שבקלות תוכלו להעביר לעצמכם את הזמן, ולא פחות חשוב להפוך את הביקור שלכם להרבה יותר מיוחד וגם מעניין.

מפת המלונות של פורטו

Booking.com

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם