סינטרה - חדשות פורטוגל

דסקטופ

ב' 26 ספט' 2022

מובייל

סינטרה

סינטרה משמשת בתור אחת מהעיירות הנמצאות בתוך המחוז של ליסבון שבפורטוגל.

העיירה עצמה שוכנת מערבית לעיר הבירה ליסבון, והיא מאוד קרובה אליה. בעיירה סינטרה ישנם כ-35 אלף תושבים, כך שמדובר עיירה יחסית קטנה ביחס לשאר הערים הנמצאות בסמוך אליה.

העיירה סינטרה אומנם קטנה מאוד, אך הפכה להיות מפורסמות מאוד ומגיעים אליה תיירים רבים מכל רחבי העולם. הסיבה המרכזית להיותה של סינטרה עיירה מפורסמת זה המבנים מפוארים ומספר הארמונות הרב שהוקמו בה במהלך ההיסטוריה. על מנת להמחיש את היופי של העיר, בשנת 1995 הנוף התרבותי של סינטרה הוכרז בתור אתר מורשת עולמית.

סינטרה הוא לא רק השם של העיירה, אלא של רשות מקומית שלמה אשר כוללת בתוכה לא מעט ערים ועיירות נוספות. השטח של הרשות המקומית מגיע עד קאבו דה רוקה שזוהי הנקודה המערבית ביותר של אירופה היבשתית. נכון להיום ברשות המקומית כולה ישנם קצת יותר מחצי מיליון תושבים, כך שמדובר ברשות גדולה מאוד ביחס לרשויות אחרות ברחבי פורטוגל.

מקור השם - סינטרה

קיימות לא מעט השערות אשר מנסות לענות על השאלה, מהיכן הגיע מקור השם של העיירה סינטרה. אחת מהסברות טוענת כי השם הגיע מהמילה Suntriaשמשמעותה כוכב זוהר או שמש בימי הביניים. אך עם ההיסטוריה נפוצו לא מעט השערות נוספות ממילים שונות כגון: "הר-ירח", "נבלע בערפל".

עד היום אף אחד לא הצליח לתת הוכחה אחת חד משמעית למקור השם סינטרה, ולכן עד היום עולות לא מעט השערות אשר מנסות להסיר במעט את הערפל.

ארמונות ומבנים מפורסמים בסינטרה

העיירה סינטרה התפרסמה בעולם כולו בעיקר כמות המבנים והארמונות הגדולה שיש בה. מדובר באחת מהערים עם כמות הארמונות והמבנים הגדולה ביותר באירופה, כך שזהו אלמנט מרכזי שמושך אחריו לא מעט מטיילים ותיירים אשר מגיעים לראות את המבנים המיוחדים.

 

  • מצודת המורים – המצודה נבנתה על ידי המורים בין המאה ה-8 למאה ה-9 על פסגת גבעה, כיום הגבעה הזאת היא חלק מהעיירה סינטרה. המבצר קרוי על שמם של המורים שבנו אותו. במסגרת הרקונקיסטה נכבשה המצודה על ידי הנוצרים, אך לאחר מכן חזר לשליטת הפורטוגלים. בעקבות הכיבוש של הנוצרים החליט אפונסו הראשון מלך פורטוגל לבנות כנסייה בתוך החומות של המצודה.

 

  • המנזר ההירונימיטי – המנזר נבנה בשנת 1507 על ידי סופרוניוס אוסביוס הירונימוס. המנזר נקרא גם: נוסה סניורה דה פנה והוא ממוקם על ראש גבעה הנמצאת בעיירה סינטרה. המקום עצמו משמש בין היתר גם בתור מקום תצפית מצוין על העיירה כולו, ובכלל על כל האזור שבו העיירה שוכנת.

 

  • הארמון הלאומי של סינטרה – בין המאה ה-14 למאה ה-16 החליטו מלכי פורטוגל שמלכו באותם השנים לבנות מקום שבו יוכל לגור השליט המורי אשר שלט על העיירה סינטרה באותן השנים. כיום הארמון מצוי ממש במרכז של העיירה, והוא אחד מהמקומות המתויירים ביותר שיש בה.

 

  • ארמון סיטייש – הארמון נבנה בין השנים 1783-1787 על ידי מי ששימש בתור קונסול הולנד באותן שנים בפורטוגל.

 

  • הארמון הלאומי פנה – הארמון נבנה בין השנים 1842–1854, הארמון נבנה על המקום שבו עמד לפני כן המנזר ההירונימיטי. בניית הארמון כוללת בתוכה סיפור אהבה, שכן הארמון עצמו נבנה על ידי המלך פרננדו השני עבור רעייתו המלכה מריה השנייה.

 

  • ארמון מונסרטה – הארמון נבנה על ידי הסוחר הבריטי פרנסיס קוק בשנת 1858. מדובר באחד מהארמונות היחידים באירופה שלא נבנו על ידי בני אצולה או כל אדם אשר קשור בצורה כזאת או אחרת למשפחת המלוכה המקומית.

 

  • ארמון רגלריה – יש כאלה שמכירים את המקום בתור אחוזת רגלריה נבנה בין שנת 1904 לשנת 1910 על ידי אדם עמיד מברזיל ממוצא פורטוגלי בשם אנטוניו קרבאליו אוגוסטו מונטיירו.

 

  • אתר מורשת עולמי – אירוע מכונן בהיסטוריה של העיירה סינטרה התרחש בשנת 1995, כאשר אונסק"ו הכריז את הנוף של העיר בתור אתר מורשת עולמי. נקודת זכות שלא הרבה מקומות בעולם זוכים לה, דבר שמוכיח את המקומות המרשימים שתוכלו לפגוש במהלך סיור בעיר.

הערים התאומות של סינטרה

המושג ערים תאומות נכנס לתודעה בעשורים האחרונים, כאשר ערים שונות ברחבי העולם יוצרות קשרי ידידות עם ערים אחרות על מנת להעשיר את שיתוף הפעולה בניהן. לעיירה סינטרה ישנם שתי ערים תאומות:

  • העיר אומורה הנמצאת ביפן
  • העיר הונולולו הנמצאת בהוואי, ארצות הברית

הקהילה היהודית בעיירה סינטרה

לאורך ההיסטוריה אין תיעוד משמעותי של קהילה יהודית ענפה אשר התפתחה בעיירה סינטרה. רוב הקהילה היהודית תחת הריבונות הפורטוגלית התרכזה בשתי הערים המרכזיות של המדינה – עיר הבירה ליסבון, והעיר השנייה בגודלה פורטו. לאחר גירוש פורטוגל נעלמה הקהילה היהודית מהשטחים הנמצאים תחת הריבונות הפורטוגלית ובין היתר גם הקהילה הקטנה שהייתה בעיירה סינטרה נעלמה לחלוטין.

כיום תוכלו לראות מספר מצומצם של יהודים החיים בעיירה, אך מדובר בעיקר ביהודים אשר מגיעים מעיר הבירה ליסבון. בעיר עצמה אין מוסדות או סממנים הקשורים לדת היהודית, כך שבהחלט קשה להאמין כי חייו כאן יהודים לאורך שנים רבות.

אטרקציות ודברים שכדאי לעשות בעיירה סינטרה

לא מעט תיירים אשר מבקרים בעיר הבירה ליסבון, מעדיפים לבלות חצי יום או אפילו יום שלם בעיירה סינטרה. יש לכך לא מעט סיבות, אך לפני שמגיעים לעיירה מהסוג הזה חשוב להבין מהן האפשרויות העומדות לרשותכם כך שתוכלו לנצל את הזמן ולמקסם את כל האופציות שעומדות לנגד עיניכם.

ביקור בארמונות ובמבנים – הדבר המרכזי שתוכלו לעשות כאשר אתם מגיעים לעיירה סינטרה זה כמובן לטייל בה ולהתרשם ממגוון המבנים והארמונות הנמצאים בשטחה. תוכלו לבלות יום שלם רק בביקור במבנים השונים העומדים במקומם עד עצם היום הזה. ללא ספק מדובר בחוויה מיוחדת אשר מתאימה לכל המשפחה, ותוכל להעשיר את הטיול שלכם בליסבון ובפורטוגל כולה.

ביקור במרכז העיירה – כיאה לעיירה קטנה יחסית, מרכז העיר הוא אחד מהמקומות השוקקים ביותר שם תוכלו לראות את האופי של המקום. במרכז העיירה סינטרה תוכלו למצוא לא מעט חנויות ומקומות נחמדים להעביר בהם את השעות המתות של היום. זוהי דרך נוחה להירגע מעט מכל הלחץ של היום, ולפנות לעצמכם קצת זמן להסתכל מסביב ולהתרשם מהנופים עוצרי הנשימה שעומדים ממש לנגד עיניכם. כמובן שתוכלו גם למצוא לא מעט מסעדות טובות או בתי קפה איכותיים.

שכרת רכב גולף – דרך נוחה שבה תוכלו לחקור את העיר לאורכה ולרוחבה, אך באותה נשימה גם לא להתעייף וליהנות מהנסיעה זה באמצעות רכב גולף. ברחבי העיירה תוכלו לראות לא מעט רכבי גולף אשר חורשים אותה מכל עבר, וזוהי בהחלט אטרקציה נחמדה שתוכל לסייע לכם בביקור בעיר. כך אתם לא מתעייפים, ומצליחים להגיע אל כל הנקודות החשובות שיש לראות בעיירה המדהימה הזאת.

העיירה סינטרה הפכה להיות אחד מיעדי התיירות המועדפים ביותר על תיירים המגיעים לפורטוגל. אומנם מדובר בעיירה קטנה, אך המבנים והארמונות הנמצאים בשטחה הפכו להיות דבר שכל אחד רוצה לראות. בנוסף הקרבה שלה לליסבון, הופכת אותה להיות מקום שנוח להגיע אליו לסיור של יום אחד או אפילו של כמה שעות.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם