כמה ישראלים קיבלו אזרחות פורוגלית? הנתונים הרישמיים של ממשלת פורטוגל

דסקטופ

ב' 26 ספט' 2022

מובייל

כמה ישראלים קיבלו אזרחות פורטוגלית

ישראל נמצאת במקום השני ברשימת המועמדים לאזרחות פורטוגזית

ברזילאים עדיין מחזיקים במספר הפניות הגבוה ביותר לקבלת אזרחות פורטוגזית.

לפי מאמר שפורסם ביום שישי ע"י שירותי החוץ והגבולות (SEF), אזרחים ישראלים הגיעו למקום השני מבין אלו שהגישו מועמדות לאזרחות פורטוגזית ב-2018. מקום זה היה שייך לפני כן לתושבי קייפ-ורדה (Cape Verde).

קייפ ורדה הייתה קולוניה פורטוגלית אשר התגלתה על ידי פורטוגל בין השנים 1456 ל- 1460, קייפ ורדה מדינה אפריקאית שונה באופייה משאר מדינות אפריקה מסיבות אלו.

גידול במספר הבקשות להתאזרחות

מספר הבקשות שנשלחו ל-SEF גדל ב-11% בשנת 2018, מ-37,262 ב-2017 ל-41,324 בשנה האחרונה. ברזיל ממשיכה להיות במקום הראשון (11,586). 5 המדינות הבאות הנן ישראל (4289), קייפ-ורדה (4259), אנגולה (1953) ואוקראינה (1849). תורכיה מופיעה גם היא ברשימה, אם כי במקום השביעי, עם 1141 פניות.

הסיבות לעליות בכמות המתאזרחים לפורטוגל

הימצאותם של אזרחים ישראלים ותורכיים בין מגישי המועמדות לאזרחות פורטוגזית נובעת בעיקר מהאפשרות שהוענקה לצאצאיהם של יהודי ספרד, אשר גורשו מפורטוגל בסוף המאה החמש-עשרה בשל נושאי דת. הדלת נפתחה ב-2015 ומאז, 

לפי מקורות ממשלתיים, נשלחו 33 אלף פניות; עשרת-אלפים מתוכן נפסקו בחיוב.

ב-SEF מדגישים כי, באופן כולל, "התגברותה המשמעותית של הגשת המועמדות מקושרת באופן מהותי" לשינויי החקיקה שאושרו בשנים האחרונות, אשר מרחיבים את עולמם של האזרחים הפוטנציאליים.

בחידושים אלו ישנו עיסוק מיוחד בדבר נכדיהם של פורטוגזים שנולדו מחוץ למדינה, אשר לאור המצב, רשאים להגיש בקשה וליישם את אזרחותם בתנאי שיוכיחו "קשר פעיל לקהילה הלאומית" ושלא ביצעו פשעים אשר עונשם הנו שלוש שנות מאסר או יותר.

אז כמה ישראלים קיבלו אזרחות פורטוגלית?

מחובתו של ה-SEF להביע דעה על תהליכי הענקת האזרחות הפורטוגזית. בשנת 2018 הובעו 32,414 דעות חיוביות ו-1425 דעות שליליות. הביקורות היו מבוססות בעיקר על ענייני ביטחון פנימי, או העובדה שלמועמדים לא היה אישור שהייה.

רוב הבקשות לקבלת אזרחות הנן מטעמי נטורליזציה (70%). הסיבה השנייה ברשימה הנה מטעמי נישואין או שותפות אזרחית עם אדם אחר בעל אזרחות פורטוגזית (16%), ולאחר מכן אלו המבוססים על מה שנקרא ייחוס מקורי (9%), התקף למשל על ילדיהם של פורטוגזים אשר נולדו מחוץ למדינה.

מבין אלו המגישים מועמדות לאזרחות מרצון, המונעים מנישואין או שותפות אזרחית, ברזילאים נמצאים במקום הראשון (3418). לאחר מכן, אך עם מספרים נמוכים בהרבה, נמצאים תושבי אנגולה (524) וקייפ-ורדה (432).

ה-SEF הוא אחד מני מספר ארגונים אליהם ניתן לשלוח בקשות לאזרחות פורטוגזית, אשר סכמו 176,285 בקשות ב-2018 – מגמת עלייה בהשוואה ל-38,000 בשנה הקודמת לה.

וידאו ההכרזה ההיסטורית להתאזרחות צאצאי המגורשים:

לסיכום אנו רואים הבדל משמעותי בין הנתונים הממשלתיים לבין פרסומים מוטעים של חברות להתאזרחות אשר פועלות באופן סיטונאי, זיהינו בעבר בעיות שיווק ודיזינפורמציה מהותיות בענף ההתארזחות, מוזמנים לקרוא גם כן את הכתבה שלנו:

מאחורי הקלעים של ההתאזרחות לפורטוגל

במידה ואתם מעוניינים להוציא אזרחות פורטוגלית כדאי גם שתציצו במדריך הבא שהכנו עבורכם:

הוצאת דרכון פורטוגלי

מקורות:

Publico

Irn

רוצים משרד מקצועי שיעשה עבורכם את כל ההליך באופן בטוח ?

חפשו באינטרנט איזי נשיונליטי

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם