ענף ההתאזרחות לפורטוגל מאחורי הקלעים - חדשות פורטוגל

דסקטופ

ב' 26 ספט' 2022

מובייל

ענף ההתאזרחות לפורטוגל מאחורי הקלעים

עשרות אלפי בקשות להתאזרחות תקועות בקונסרוטוריה בפורטוגל בגלל הגשה רשלנית, ריבוי הבקשות שתקועות נובעות מכך שמספר הבקשות מנופח על ידי חברות בשוק שפועלות באופן תעשייתי.

שנת 2018 הייתה שנת השיא להוצאת דרכון פורטוגלי ושנת 2019 צפויה אף היא לשבור שיא חדש של הגשות לאזרחות פורטוגלית.

מה הגורם לפסטיגל ההתאזרחויות?

אלפי ישראלים כבר מחזיקים בפועל באזרחות פורטוגלית, החלוצים שהחלו את ההליך מיד עם צאת החוק עברו את חבלי הלידה וניתן ללמוד דרך הניסיון שלהם שהחוק באמת עובד והאדמיניסטרציה צלחה גם את מבחן המציאות.

מחיר התהילה

עקב הביקוש הרב והיכולת המקלה יחסית לקבל אזרחות פורטוגלית נוצר מצב שבוא נעשה נסיון על ידי תאגידים גדולים לבצע ״מפעלי התאזרחות״ ; הגורם המרכזי לכך הוא כי פשוט מאות אלפי ישראלים זכאים לאזרחות.

תאגידים גדולים הבינו שמכיוון שאין מדובר בשירות משפטי הכפוף לדין הישראלי יש פה תחום אפור בוא ניתן לפעול בשיטות שיווק אגרסיביות ואף להגיע לקהלים חדשים.

כך למעשה סיפרו לנו בחדשות פורטוגל על מבול שיחות שקיבלו ממספר נציגים שונים ומשונים מאותה חברה אליה נרשמו אנאבל, מקסים, ג'סיקה וכו…

שינוי בתפיסה בגלל חוסר אכיפה רגולטורית

בגלל חוסר אכיפה מרשים לעצמם גם עורכי דין לצערינו לתת מצג שווא של הבטחת הצלחה להליך בהתאזרחות לפורטוגל.

יש לזכור שמדובר בהליך בירוקרטי ארוך, בה ההחלטה להעניק אזרחות פורטוגלית למבקש מופקדת אך ורק לשיקול ממשלת פורטול.

כאשר פועלים במבנה תאגידי גדול למתן שירות בעל כונוטציה משפטית, הדרך לחוסר יכולת אכיפה ושליטה על אנשי המכירות היא קצרה מאוד.. 

זו הסיבה אגב בגללה לשכת עורכי הדין מאוד מאוד ברורה לגבי כללי פרסום של שירותים משפטיים בארץ, אפור כבר אמרנו?

 

איפה הסיכונים ?

  1. ככול שעורך דין פלוני יתן לכם שירות תוך הצהרה שאין יחסי עורך דין לקוח או תוך הפעלת חברה בע״מ כך הסיכונים שלכם למצות את הדין במקרה של רשלנות יקטן מכיוון שעורך הדין איננו אחראי באופן אישי והוא מוגן על ידי האישות המשפטית של מסך ההתאגדות בדרך של חברה באחריות מוגבלת.
  2. מקומות שיבטיחו לכם הבטחות להצלחה.
  3.  מקומות תעשייתים.
  4. אנשים  פרטיים שפועלים ללא קבלות באופן מחתרתי.
  5.  חוזה אחיד לא שוויוני בין הלקוח לבין נותן השירות.

 איך מתגוננים?

מבקשים אחריות אישית של נותן השירות בוחרים במידת האפשר בנותן שירות אשר מומלץ על ידי מכר אישי שלכם ולא ״תגובה ספאמית מהפייסבוק״, לאחרונה נוחחנו לראות שהמון עובדים של חברות גדולות ממליצים על שירותי החברה אצלה הם עובדים.

כבר חתמתי על חוזה דרקוני וסופק רשלנות מה עליי לעשות? 

חוזים נועדו על מנת שיתקיימו אך יחד עם זאת דעו שיש חוק לחוזים אחידים וידוע למחוקק שלרוב חברות גדולות מחתימות באופן תעשייתי על חוזים לא שוויוניהם כלפי הלקוח, במקרה כזה בית המשפט יכול להתחשב ואף לבטל חלקים בעייתים מחוזה לא שוויוני בין עורך דין / חברה / עוסק לבין לקוח.

 

חוק החוזים האחידים לינק

 

 

 

 

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם