ה- PS החליט לבטל את הצעת תיקון החוק לצאצאי מגורשי ספרד - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

ה- PS החליט לבטל את הצעת תיקון החוק לצאצאי מגורשי ספרד

בחודש מאי בעיצומו של גל הראשון של הקורונה מפלגת השלטון בפורטוגל (PS) הכינה הצעה לתיקון חוק האינקוויזציה.

כאמור תיקון החוק אשר לא הובאה להצבעה בפרלמנט ועוררה הדים בקרב היהודים בפורטוגל בארץ ובעולם ואף גרר סלידה מצד הבישוף Vítor Melícias אשר הגדיר את ההצעה כ-"תקיפה לא מובנת".

 

Vítor Melícias

"גל שני"

לאחר הביקורת הציבורית הקשה כנגד הצעת תיקון החוק החליטו יוזמי החוק "לרכך" את דרישת המגורים של שנתיים בפורטוגל כהתנייה לקבלת אזרחות ולהמיר את דרישה זו בצורך לקשר מודרני ועכשווי לפורטוגל.

למעשה נסיון הריכוח היווה זריעת חוק בעיני מבקרי התיקון לחוק מכיוון שלמרות התרמינולוגיה הידידותית לכאורה הנתפסת כלגיטימית "

"קריטריונים של קשר אפקטיבי ויעיל לפורטוגל"

למעשה בפועל פרשנות דרישה זו היא הרבה יותר נוקשה על פי הקונסרוטוריה : 

דרישת שלוש שנות מגורים וידיעת השפה הפורטוגזית או 5 שנות מגורים ללא ידיעת השפה.

לאחר התיקון לתיקון בסופו של דבר למרות צפי מספר פעמים שהצעת תיקון החוק תובא להצבעה היא מעולם לא הועלתה להצבעה בפרלמנט הפורטוגלי.

לכתבה על פרשנות לתיקון החוק על ידי עורך הדין לאון אסאו והמשפטן מרדכ שאבי: למעבר לחץ פה

ביטול "ביטול החוק"

Constança Urbano de Sousa

היום בתאריך ה-15/07/2020 בעיצומה של ישיבת עבודה של מפלגת ה PS, סגנית המפלגה קונסטנזה אורבנו דה סוזה הודיעה על ההחלטה של ביטול הצעת תיקון חוק האיצקוויזיציה אשר היה צפוי להקשות רבות על הוצאת אזרחות פורטוגלית עבור מאות אלפי יהודים בארץ ובעולם.

אחת הטענות המרכזיות אשר היוו את ההילה לבקש להקשיח את החוק הוא בעיקר דריסת הלאום הפורטוגלי באופן בו תאגידי ענק בישראל בפריסה ארצית שיווקו "דרכון פורטוגלי" בצורה לא מכובדת.

למרות ביטול הצעת תיקון החוק ב-PS הוחלט שיגבשו בעתיד הצעה לתיקון החוק בעתיד בקרוב.

כמו כן ישנה הצעה חדשה של מפלגת ה PSD אשר מבקשת גם היא להקשות על תנאי קבלת האזרחות לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל.

ישנה עדיין נחישות לצמצם את החוק אך ב-PS הבינו שיש לתת מחשבה על האופן בו יוגדרו ההגבלות לחוק בעתיד.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם