בשעה טובה: הרב דניאל ליטבק ראש הקהילה היהודית של פורטו שוחרר ממעצר בתום חקירה - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

בשעה טובה: הרב דניאל ליטבק ראש הקהילה היהודית של פורטו שוחרר ממעצר בתום חקירה

הרב דניאל ליטבק שוחרר ממעצר בשישי לאחר חקירה של שכתיים בדבר מעורבתו לכאורה במתן אישורי קהילה כנגד שוחד.

על פי פרסומים זרים הרב תכנן לברוח לישראל ונטפס בשדה התעופה בדרכו לגרמניה משם היה צפוי להמשיך בטיסה לישראל.

לא ברור כלל האם היה מדובר בטיסה שגרתית של הרב ליטבק או שמה היה מדובר בתכנון של בריחה מהמדינה שכן הרב דניאל ליטבק טס לישראל באופן תקוף ופרסומים אודות חקירה כנגד הקהילה היהודית של פורטו מפורסמים מזה חודשים ארוכים.

הטענה המרכזית כנגד הרב היא אודות התאזרחותו של המיליארדר ממוצא יהודי רוסי רומן אברמויץ.

שני דברים העלו תמיהה ואצבע מאשימה כנגד הקהילה היהודית של פורטו:

האם באמת לרומן אברמויץ קשר קדום ליהדות ספרד מכיוון שהוא יהודי רוסי?

הכיצד זמן הטיפול בבקשת הנטורליציה שלו בממשלת פורטוגל נמשכה כ 6.5 חודשים בלבד?

כמו כן המצב הפוליטי העכשיווי של מלחתמת רוסיה אוקריאנה ומתנגדי חוק הלאום הפורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד יצרו יחד עם פרסומי עיתונים מקומיים בפורטוגל לחץ אדיר על הממשלה לפתוח בחקירה פלילית.

לעת עתה אין חקירה גלויה והרחבת הצווים למעצרים וחיפוש כלפי הקהילה היהודית של פורטו עצמה אלה רק כלפי הרב דניאל ליטבק בעצמו בלבד.

פורסמו לאחר מעצרו גם מצב הונו האישי הנזיל שמוערך במעל 3 מליוני יורו.

בנוסף לחדש לקבלת שוחד, נחשד הרב בעבירות מס ובלבנת הון.

חקירת המשטרה, המנוהלת על ידי המחלקה המרכזית לחקירות ופעולה פלילית (DCIAP), בשיתוף עם ה-PJ, מכוונת גם לגורמים אחרים האחראים על הוצאת מסמכים המאשרים אזרחות באותה קהילה, למרות שעד כה, הרב דניאל ליטבק היה היחיד שנעצר במסגרת מבצע DCIAP/PJ זה.

במסגרת המקבלות אודות שחרור הרב דניאל ליטבק נדרש הרב להפקיד את דרכונו הישראלי והארגנטינאי לרשויות פורטוגל הרב ליטבק ממוצא אשכנזי ולכן לא נהנה מהתאזרחות דרך חוק המוגרשים ועל כן איננו מחזיק באזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי.

מותר לרב לטוס ברחבי אירופה אך לא לצאת ממרחב שנגן כמו כן אם הרב ישהה מחוץ לביתו מעל 5 ימים עליו לעדכן אודות מקום הימצאו מעל 5 ימים לרשויות הפורטוגליות.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם