דסקטופ

ג' 31 ינו' 2023

מובייל

מיסוי מקרקעין בפורטוגל

כתבה בשיתוף איזי נדל"ן

ישראלים רבים מחפשים אפיקי השקעה בתחום הנדל"ן בפורטוגל, במיוחד כיום לנוכח הריבית האפסית בישראל ומחיר הדירות הגבוהים.

פורטוגל נחשבת לאחד היעדים האטרקטיביים להשקעות נדל"ן בחו"ל עבור הישראלים, ובעשור האחרון ניתן לראות זרם של ישראלים המשקיעים בנדל"ן בערים הגדולות והמרכזיות כמו ליסבון ופורטו.

נדל״ן

חשבתם פעם על רכישת חוף ים ? בפורטוגל זה אפשרי!

ב-Vila Nova de Milfontes קיימת רצועת חוף שלמה למכירה: שטח הכולל של הקרקע הוא 16 דונם ועלותו היא 2.5 מיליון יורו בלבד ויש לכם חוף …

Read More →
נדל״ן

מה צפוי לנו בנדלן הפורטוגלי לשנת 2023???

השקעות נדל"ן של זרים במדינה, השבחת נכסים, ואי יכולת לחזות באמת את העתיד, אלו הן אבני הדרך בנוף הנדלני בפורטוגל לשנת 2023! למרות ההקשר הגיאופוליטי …

Read More →
נדל״ן

הביקוש עולה על ההיצע בשוק הנדל"ן הפורטוגלי, איך יראה 2023?

למרות האינפלציה הגואה והריבית הגבוהה על משכנתאות בפורטוגל ובעולם, עסקאות הנד"ן בנוף הפרטוגלי ממשיכות לנוע בקצב טוב, אך ההיצע ממשיך לרדת. השילוב של עליית עלויות …

Read More →
654.2 million € 2022 + 42% !
גודלן ויזה פורטוגל

השקעות צמודות לויזת הזהב גדלות ב-42%

למרות שנת רגיעה בהשקעות בעולם בעקבות באינפלציה הגואה בכלכלה העולמית פורטוגל מיצתה את שנת 2022 עם נ תנופת צמיחה של 42 % בהקשעות במסלול גולדן …

Read More →
Successful agreement, estate, home buying contract. Real estate agent handshake, deal business
כלכלה

עם 3 מיליאדרד השקעות בנדל"ן לשנת 2022: פורטוגל חוזרת לצמיחה בשיעור של 39 % בהשקעות נדל"ן!

ב2023 פורטוגל עדיין יעד להשקעות מכל קצוות תבל בתחם הנדל"ן: 30 אחוזים מההשקעות הוקצו לתחום המלונאות, נתון מפתיע! 57 אחוזים הושקעו בנדל"ן מסחרי: 3 מיליארד …

Read More →
נדל״ן

סיוע מיידי לדיור סוציאלי לקשישים בפורטוגל

ראש ממשלת פורטוגל אנטוניו קוסטה סילבה הצהיר על פיתוח מהיר של 30 אחוזים ביכולת להעניק דיור ציבורי לקשישים בפורטוגל. לדברי ראש המששלה הפורטוגלי: "ללא תוכנית …

Read More →

הנדל"ן של פורטוגל לא תמיד נצץ בעבר

כדאי לדעת כי שוק הנדל"ן בפורטוגל חווה משבר עמוק לאחר פרוץ המשבר הכלכלי העולמי לפני מספר שנים, אך כיום השוק צומח מחדש וישנן הזדמנויות אטרקטיביות במיוחד עבור המשקיע הישראלי.

ניתן לרכוש נכס להשקעה בפורטוגל בעזרת חברה המתמחה בתחום זה או באופן עצמי, אך במקרים מסוימים כדאי לאתר נכס ולרכוש אותו על ידי חברה מקומית, שכן ישנן מספר חברות להשקעות בנדל"ן הנמצאות בבעלות יזמים ישראלים.

הוצאת אזרחות פורטוגלית בקרב הקהל הישראלי הביאה עמה משקיעים רבים לנוף הנדל"ן בפורטוגל.

רכישת נכס נדלני בפורטוגל – כל מה שצריך לדעת

בין אם אתם מתכננים לרכוש נכס למגורים בפורטוגל ובין אם אתם מחפשים נכס להשקעה, עליכם ללמוד ולהכיר את חוקי המס הנוגעים לתחום הנדל"ן במדינה.

כמו כן, ישנם הבדלים משמעותיים בין ישראלי בעל אזרחות פורטוגלית הרוכש נכס לצורך מגוריו או להשקעה, לבין ישראלי המעוניין להשקיע כאזרח זר, ללא כוונה לגור בפורטוגל.

לפני רכישת נכסי מקרקעין בפורטוגל חשוב ללמוד את הנושא לעומק ובמיוחד יש להתמקד בנושא חוקי המס במדינה.

ישראלי המחליט להשקיע בנכס בפורטוגל חייב לשלם מסים, עם זאת ישנה אמנת מס בין ישראל לפורטוגל, וכדי להימנע מתשלום מס כפול, ניתן לבחור היכן לשלם את המסים, לאחר בדיקת כדאיות כלכלית.

מהן העלויות לרכישת נדלן בפורטוגל?

עלויות נכסי מקרקעין בפורטוגל משתנות בהתאם לסוג הנכס, גודל, מיקום וגורמים נוספים:

המחירים של דירות בליסבון, עיר הבירה של פורטוגל, גבוהים בהרבה לעומת מחירי הנכסים בערים קטנות יותר, אך עדיין לאומת ישראל המחירים מאוד נגישים.

כדאי לדעת כי המחיר הממוצע של דירה בת 3 חדרים במרכז העיר ליסבון, כ-90 מ"ר, במיקום אטרקטיבי ונגיש, הוא כ-300,000 אירו.

 

מחירן של דירות גדולות וחדשות יותר במרכז העיר מגיע כבר לסכום של כ-500,000 אירו, אך אפשר לחפש נכסים המחייבים שיפוץ כדי להוזיל את עלויות הרכישה, ובעזרת צוות מקומי לשפץ את הנכס ולאחר מכן להשכירו לטווח ארוך או קצר.

 

 

כאשר בוחנים אפשרויות השקעה בנדל"ן בפורטוגל, לרוב מתמקדים בדירות מגורים בליסבון.

עיר הבירה של פורטוגל נחשבת ליעד תיירותי פופולרי, כעשרים מיליון תיירים מבקרים במדינה מדי שנה, רובם מתחילים את הטיול בליסבון, לכן שוק הדירות לתיירים בעיר הבירה פורח ומשגשג, והמשקיע הישראלי יכול ליהנות מתשואה גבוהה.

 

כך ניתן להשכיר את הנכס לתקופות קצרות במחירים יחסית גבוהים, כיום תיירים רבים מעדיפים לינה בדירות מאובזרות ומעוצבות דרך Air BNB ופלטפורמות נוספות, ועבור המשקיע הישראלי זו הזדמנות משתלמת כדי למקסם את הרווחים, במקום להשכיר את הדירה לשנה או למשפחה מקומית או לצעירים הלומדים בעיר.

מעבר להשקעות בליסבון, כדאי לשקול גם אפשרויות השקעה בפורטו, העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה אחרי עיר הבירה.

 

בפורטו מחירי הנדל"ן יחסית זולים בהשוואה למחירים בליסבון.

 

ב-200,000 אירו ניתן לרכוש נכס במצב טוב ולאחר שיפוץ ברובע ההיסטורי של העיר.

 

יש אפשרות לרכוש נכסים במחירים יחסית זולים גם בערים תיירותיות נוספות כמו אבורה, אלבופיירה, אמרנטה, בארגה ופארו, או לחלופין להשקיע בנכס שניתן להשכיר בקלות לתיירים ולנופשים מקומיים בעיירות הנופש בדרום המדינה ולאורך חופי האוקיינוס.

 

 

אפשר גם להשקיע בדירות יוקרה בבנייני מגורים חדשים, בחוות קרובות לעיר, בבתי יוקרה פרטיים עם גינה מטופחת, במתקנים שונים ועוד.

כיצד מחשבים מס רכישה ומה עלות מס השבח?

בעת רכישת נכסי נדל"ן בפורטוגל המשקיע הישראלי חייב לשלם 3 סוגי מס:

 

המס הראשון שמשקיע ישראלי נדרש לשלם לרשויות בפורטוגל נקרא מס העברה.

המס ידוע בשם IMT (Imposto Municipal sobre Transmissões Onerosas de Imóveis), זהו מס ייעודי המוטל רק על מי שרוכש נכס יד 2.

המשקיע אשר רוכש את הנכס נדרש לשלם מס העברה בשיעור 5-6.5% ממחיר הנכס בפועל, אך ישנם מקרים בהם ניתן לקבל פטור מהמס.

כמו כן, מעבר למס העברה יש לשלם גם מס בולים (IS), מעין מס רכישה נוסף, בשיעור של 0.8%.

לפיכך, המשקיע הישראלי צריך להיות מודע לתשלום מס רכישה בשיעור כ-7%, אך ישנם מסים נוספים כגון מס IMI המוטל על משקיעי נדל"ן, כאשר מדובר למעשה במס בעלות על נכס.

המס מחושב על פי שווי הנכס ולא לפי גודלו ושיעור המס הוא כ-0.5% משווי הנכס. במקרים מסוימים שיעור המס יהיה 0.3% ולא יותר מ-0.8%.

 

 

חדשות פורטוגל עושה לכם סדר בכול מה שקור למיסוי:

 

עלויות רכישת דירה למגורים בפורטוגל?

ל

תושב ישראלי המשקיע בנדל"ן בפורטוגל חייב לשלם מיסים בהתאם לחוקי המס במדינה ובישראל, לכן ראוי לציין כי ניתן להשקיע בנדל"ן בפורטוגל ולקבל ויזת זהב המקנה זכאות למגורים במדינה, זו גם אפשרות נוחה יחסית לקבל דרכון פורטוגלי המהווה שער כניסה לאיחוד האירופי ומקנה יתרונות רבים.

 

 

עלויות נלוות לרכישת נכס בפורטוגל

רכישת נכס בפורטוגל נחשבת להשקעה משתלמת עבור ישראלים, במיוחד לבעלי אזרחות אירופאית. בגלל המרחק וחוסר הכרות עם שוק הנדל"ן המקומי, מומלץ לאתר נכס בעזרת חברה מקצועית המתמחה בכך.

בשנים האחרונות הוקמו חברות לתיווך נדל"ן בפורטוגל בבעלות של ישראלים המשקיעים בעצמם בנכסים בערים השונות.

משרד ישראלי בפורטוגל המתמחה בעסקאות נדל"ן מציע שירות מקצועי מקיף למשקיע מישראל, לרבות איתור נכסים במיקומים אטרקטיביים, פתרונות מימון, תשלום מסים וקבלת פטורים ממסים שונים, ליווי וייצוג בתהליכי רישום הנכס על שם המשקיע, חתימה על הסכם רכישה וכמובן ייעוץ מס על ידי עורך דין מקומי.

לכן, מעבר לעלות הנכס חשוב לבדוק היטב ולפרטי פרטים איזה עלויות נוספות ישנן, למשל הערכת שמאי, מס רכישה, מס שבח, מס העברה בגין רכישת נכס יד 2, שכר טרחה עורך דין ועוד.

כמו כן, יש להוסיף לעלויות השונות גם את עלות הטיסות והשהות בפורטוגל כדי להשלים את העסקה.

בעת רכישת נכסי נדל"ן בפורטוגל המשקיע הישראלי חייב לשלם 3 סוגי מס:

כיצד מחשבים מס רכישה ומה עלות מס השבח?

המס הראשון שמשקיע ישראלי נדרש לשלם לרשויות בפורטוגל נקרא מס העברה.

המס ידוע בשם IMT (Imposto Municipal sobre Transmissões Onerosas de Imóveis), זהו מס ייעודי המוטל רק על מי שרוכש נכס יד 2.

המשקיע אשר רוכש את הנכס נדרש לשלם מס העברה בשיעור 5-6.5% ממחיר הנכס בפועל, אך ישנם מקרים בהם ניתן לקבל פטור מהמס.

כמו כן, מעבר למס העברה יש לשלם גם מס בולים (IS), מעין מס רכישה נוסף, בשיעור של 0.8%.

לפיכך, המשקיע הישראלי צריך להיות מודע לתשלום מס רכישה בשיעור כ-7%, אך ישנם מסים נוספים כגון מס IMI המוטל על משקיעי נדל"ן, כאשר מדובר למעשה במס בעלות על נכס.

המס מחושב על פי שווי הנכס ולא לפי גודלו ושיעור המס הוא כ-0.5% משווי הנכס. במקרים מסוימים שיעור המס יהיה 0.3% ולא יותר מ-0.8%.

 

מס הכנסה על רווחים מהשכירות

מס ההכנסה בפורטוגל עומד על 28%.

המס מוטל על הכנסות מהשכרת הנכס, לאחר ניכוי הוצאות על פי ההנחיות שנקבעו בדיני המס בפורטוגל.

כדאי לדעת כי מס החברות בפורטוגל הוא עד 21%, לכן כדאי לשקול אפשרות רכישת נכס להשקעה באמצעות חברה מקומית.

אגב, בישראל המשקיע נדרש לבחור בתשלום מס באחת משתי שיטות :

  • לשלם מס בשיעור עד 15% מדמי השכירות ברוטו, ללא אפשרות לנכות הוצאות או תשלומי מסים שבוצעו בפורטוגל.
  • החוק הישראלי מחייב את המשקיע לדווח למס הכנסה על ההכנסה מדמי השכירות, כך ניתן לנכות הוצאות שונות ולקבל זיכוי בגין תשלומי מס בפורטוגל.

פטור מתשלומי מס

במקרים מסוימים ועל פי הקבוע בדיני המס בפורטוגל, ישנה אפשרות לקבל פטור ממס זה או אחר. כך לדוגמה, ניתן לקבל פטור מתשלום מס מסוג IMT, אם הנכס מהווה את מקום מגוריו העיקרי של הרוכש, כאשר ערך הנכס חייב להיות נמוך מסכום של-92,407 אירו לנכסים הממוקמים בחלק היבשתי של המדינה, או ערך נמוך מ-115,509 אירו לנכס הממוקם בחבלי פורטוגל האוטונומיים.

אפשר לקבל פטור גם מתשלום מס IMI, אך יש להגיש בקשה למשרד הפיננסים לפני רכישת הנכס ולאחר הערכת שוויו, וכמובן לעמוד בקריטריונים שנקבעו לקבלת הפטור.

מתעניינים ברכישת נכס ? השאירו פרטים

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
פורטוגל חוזרת בה מהרצון להעניק טנקי נמר 2 לאוקראינה?
חמישה ימים לאחר ששר החוץ ז'ואאו גומס קראביניו אמר שפורטוגל עשויה לשלוח טנקי Leopard 2 לאוקראינה בתיאום בת בריתה גרמניה, החלה שרת ההגנה הלנה קארייראס...
משרד החוץ של טורקיה הודיע ​​ביום ראשון כי שר החוץ הפורטוגלי ז'ואאו גומש קראביניו יבקר בטורקיה ביום שני.
משרד החוץ של טורקיה הודיע ​​ביום ראשון כי שר החוץ הפורטוגלי ז'ואאו גומש קראביניו יבקר בטורקיה ביום שני. "יחסים דו-צדדיים, כמו גם התפתחויות אזוריות ונושאים...
פפסיקו פורטוגל משקיעה 8.15 מיליון דולר כדי להפחית את פליטת הפחמן בפורטוגל
פפסיקו פורטוגל הודיעה על השקת פרויקט חדש במפעל החטיפים Carregado המיישר קו עם אסטרטגיית הקיימות של PepsiCo Positive (pep+). השקעה של 8.15 מיליון דולר במיכל...
הצלחה בתחבורה חינם בליסבון
לתחבורה ציבורית חינם לתושבים צעירים ומבוגרים של ליסבון יש כבר 70,000 חברים, חשף ראש העיר, קרלוס מואדס (PSD), שקבע כי הצעד הזה "יישאר לנצח". "היום...
אתר חדשות פורטוגל

כל החדשות החמות מהרפובליקה
הפורטוגלית שמעבר לים.

PORTUGAL WEATHER
הפורטוגלים בצרפת מוזמנים "לחזור"
מזכיר המדינה לענייני עבודה יהיה בפריז כדי לקדם את תוכנית הרגרסר שמטרתה לעודד את החזרת המהגרים, שכבר קיבלה כ-7,000 פניות מאז 2019. Miguel Fontes מיגל...
ההשלכות הכספיות של ההצהרות ב- SEF
הברקזיט גרם ליוצאי בריטניה רבים להגיש בקשה לתושבות כך שיוכלו לשהות יותר מ-90 ימים בכל 180 מדינות מאזור שנגן, אך מה שחלקם אולי לא מבינים...
תוכנית הפנים של פורטוגל: השקעה של 6.6 מיליארד אירו, 34,000 משרות
השקעות של 6.6 מיליארד אירו שאושרו בפורטוגל במסגרת תוכנית הממשלה לשיפור הפנים הצילו או יצרו 34,000 מקומות עבודה, אמרה השרה ללכידות הטריטוריאלית אנה אברונוסה. השרה...
כתבות לחברים במועדון חדשות פורטוגל
מדריך מלא לתוכנית המס NHR של פורטוגל
משטר המס של פורטוגל NHR (לא תושב רגיל) הוא תוכנית מוצלחת ביותר המציעה הקלות מס משתלמות לתושבי חוץ. עד כה, למעלה מ-10,000 אזרחים מכל העולם...
קורסי פורטוגזית באוניברסיטה
בפורטוגל ישנם שלושה אוניברסיטאות המאפשרות לימודי פורטוגזית בקורס קיץ. קורס קיץ לפורטוגזית היא חוויה מושלמת לחופשה עם ערך מוסף ורכישת שפה מדהימה למי שהשפה הפורטוגזית...
מערכת החינוך בפורטוגל
מערכת החינוך הפורטוגלית מחייבת קטינים להיות במסגרת חינוכית החל מגיל 6 עד 18 בשונה מישראל בה גיל חינוך חובה הוא מגיל 3 עד 17. בתי...
כלכלה
פפסיקו פורטוגל משקיעה 8.15 מיליון דולר כדי להפחית את פליטת הפחמן בפורטוגל
פפסיקו פורטוגל הודיעה על השקת פרויקט חדש במפעל החטיפים Carregado המיישר קו עם אסטרטגיית הקיימות של PepsiCo Positive (pep+). השקעה של 8.15 מיליון דולר במיכל...
פורטוגל משיקה: מכירת אנרגיה מטורבינות רוח עם יעד ל2030 של 10 גיגה וואט
ראש ממשלת פורטוגל הצהיר בעת ביקורו בבכף ורדה על כוונותיה של פורטוגל להיות תשתית אנרגיה "OFFSHORE" באמצעות פיתוח ארנגיה המופקת באמצעות טורבינות. ראש הממשלה אנטוניו...
סוכנות החלל האירופית משקיעה באיים האזוריים
סוכנות החלל ESA צפויה להקים תחנת שיגור לחלל בעלות של 4 מיליון אירו באי סנטה מריה שבאיים האזוריים. לדברי שרת המדע, הטכנולוגיה וההשכלה הגבוהה, אלווירה...
2 אירו ללילה מס לינה לתיירים = הכסנות של 54 מליון אירו לממשלת פורטוגל ממס הלינה, באיזו עיר שילמו הכי הרבה?
בפורטוגל קיים מס לינה שאולי נראה לתייר שולי אך מכניס לקופות המדינה במצטבר הרבה מאוד כסף. על שהייה של לילה במלון / דירת AIRBNB /...
פורטוגל עומדת להשיק הטבות מס כדי לפתות כישרונות בריטיים "לבוא ולעבוד איתנו", אמר שר החוץ של המדינה לדיגיטליזציה.
פורטוגל אמורה להציע הקלות מס כדי לפתות סטארט-אפים לחופיה כשהקרב על משיכת כישרונות יזמים בריטיים מתגבר, אמר שר הדיגיטציה במדינה. עם החופים היפים ואורח החיים...
פורטוגל חוזרת בה מהרצון להעניק טנקי נמר 2 לאוקראינה?
חמישה ימים לאחר ששר החוץ ז'ואאו גומס קראביניו אמר שפורטוגל עשויה לשלוח טנקי Leopard 2 לאוקראינה בתיאום בת בריתה גרמניה, החלה שרת ההגנה הלנה קארייראס...
משרד החוץ של טורקיה הודיע ​​ביום ראשון כי שר החוץ הפורטוגלי ז'ואאו גומש קראביניו יבקר בטורקיה ביום שני.
משרד החוץ של טורקיה הודיע ​​ביום ראשון כי שר החוץ הפורטוגלי ז'ואאו גומש קראביניו יבקר בטורקיה ביום שני. "יחסים דו-צדדיים, כמו גם התפתחויות אזוריות ונושאים...
פורטוגל מגנה בחריפות את הפיגועים בירושלים
פורטוגל גינתה "בתוקף" את מתקפת הטרור בירושלים ביום שבת, לרגל יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השואה, כך לפי משרד החוץ הפורטוגלי (MAE). בחשבון הטוויטר שלו, ה-MFA...
פורטוגל שולחת רכבים משוריינים, גנרטורים ותחמושת לאוקראינה
פורטוגל תשלח 14 כלי רכב משוריינים מסוג M113 ושמונה גנרטורים חשמליים בעלי קיבולת גבוהה לאוקראינה, מה שיביא "ל-532 טון סך הציוד הצבאי הקטלני והלא קטלני"...
צרות בתחום המים: הבצורת באלבופריה מעלה את המתיחות בין ספרד לפורטוגל
בספטמבר 2022 הודיעה ספרד כי לא תכבד עוד את אמנת אלבופריה, אמנה על העברת מים לפורטוגל השכנה. בצורת קיצונית הותירה את המאגרים הספרדיים על שליש...
ג'ודוקא קזחי זוכה בגראנד פרי בפורטוגל
ליסבון. KAZINFORM הג'ודוקא הקזחי אביבה אבוז'קינובה זכתה בגראנד פרי אלמדה 2023 בפורטוגל, קזיןפורם מתייחס ל- Sports.kz. בקרב הגמר של 48 ק"ג נשים היא ניצחה לוחמת...
World Judo Tour מתחיל בקרוב בAlmada מעבר לנהר החוצה את ליסבון
בקרוב מאוד, בין התאריכים 27 עד 29 לינואר מתקיים בפורטוגל ה-"World Judo Tour", אוהבים ג'ודו? אסור לכם לפספס את האירוע הזה ! האירוע מתקיים ב-Complexo...
רוברטו מרטינס מונה למאמן פורטוגל החדש
מרטינס מחליף את פרננדו סנטוס, שעזב את עבודתו לאחר שפורטוגל ספגה תבוסה מזועזעת מול מרוקו ברבע גמר גביע העולם ב-2022. פורטוגל ציינה את מאמן בלגיה...
"ברוך הבא כריסטיאנו רונאלדו לביתך החדש אל-נאסר", כותב המועדון הסעודי בטוויטר
סעודיה אל-נסר החתימה את כוכב הכדורגל הפורטוגלי כריסטיאנו רונאלדו בתחילת שבת בהעברה חופשית.  "היסטוריה בהתהוות. זו החתמה שלא רק תיתן השראה למועדון שלנו להגיע להצלחה...
חורשים את אירופה בקרוואן, אבל לפורטוגל יש מקום מיוחד בלב
מאת: חן רוזנצווייג Chen Rozentweig חדשות פורטוגל פנו אלינו לכתיבת כתבה, ברור שאמרתי כן, אנחנו עפים על פורטוגל! אנחנו פרטנרים אחד של השניה 9 שנים...
סיפורה של Quinta Oliviera
מאת: שי מזורניר נאור, חתיך בן שלושים וחמש, פגש את מרתה היפה במלדיביים. שניהם גלשו גלים, התאהבו, נישאו וקבעו את משכנם באלנטז'ו. לפני שבוע התקשר...
"החוויה המעניינת ביותר בפורטוגל היא הארכיטקטורה"
בני הזוג טלי (32) וגיא (34), מהנדסים במקצועם שגרים בתל אביב, הגיעו לראשונה לפורטוגל וסיפקו לנו הזדמנות להיזכר, איזה רושם ראשוני המדינה משאירה על מבקרים...
המצאות מפורטוגל
פורטוגל תמיד הייתה מדינה מלאה בממציאים ותגליות. מאז התגליות אשר הפכו אותה לאימפריה, המדינה הייתה חלוצה בהמצאות שניתן למצוא ברחבי העולם כיום. יצירת המצאות חדשות...
Jayme Fucs מברזיל לישראל, ובסוף להבין שאבות אבותיו מבלמונטה בפורטוגל!
https://www.youtube.com/watch?v=gYFINf61Yxc&t=43
יום המלכים בפורטוגל
על פי המסורת הנוצרית, שלושת האמגושים העניקו מתנות לתינוק ישו ביום המלכים המאגים, ובפורטוגל חוגגים גם את התאריך הזה. יום המלכים יום המלכים נחגג ב-6...
מוזיאון השואה הראשון אי פעם שהוקם בפורטוגל ואשר נחנך בינואר השנה בעיר פורטו – נפתח בימים אלה לראשונה לציבור הרחב בעקבות הקלות בסגר שהוטלו על העיר פורטו.
מוזיאון השואה הראשון אי פעם שהוקם בפורטוגל ואשר נחנך בינואר השנה בעיר פורטו – נפתח בימים אלה לראשונה לציבור הרחב בעקבות הקלות בסגר שהוטלו על...
מלון 7 בליסבון השיק: לילה שני ב ח י נ ם, למשלמים בקריפטו
הפרסום מאתר 7 HOTEL מלון HOTEL7 מליסבון החל לקבל תשלומים במטבעות וירטואליים החל ממאי אשתקד. לאחרונה המלון השיק מבצע שישאר בתוקף עד לסוף חודש מרץ...
2 אירו ללילה מס לינה לתיירים = הכסנות של 54 מליון אירו לממשלת פורטוגל ממס הלינה, באיזו עיר שילמו הכי הרבה?
בפורטוגל קיים מס לינה שאולי נראה לתייר שולי אך מכניס לקופות המדינה במצטבר הרבה מאוד כסף. על שהייה של לילה במלון / דירת AIRBNB /...
קו התעופה פילדלפיה ליסבון חוזר לפעילות
חברת התעופה אמריקן איירליינס חוזרת להפעיל את קו פילדלפיה ליסבון החל מתאריך 27 למרץ 2023. חברת התעופה האמריקאית תבצע את הטיסות באמצעות מטוס הנוסעים Boeing...
TAP אייר פורטוגל תפעיל בקיץ טיסה יומית
TAP מרחיבה פעילות בין תל אביב לליסבון החל מה-2023/4/1 טיסה יומית לליסבון.TLV – LIS TP1604 05:05 – 09:10LIS – TLV TP1603 14:50 – 22:15( Daily...
זכויות נוספות לעובדים בפורטוגל – המשך מגמת השינוי בחקיקה לרווחת העובדים הפורטוגלים.
ממשלת פורטוגל אישרה את צמצום היכולת של מעבידים להעסיק מספר פעמים ברציפות עובדים תחת חוזה זמני. מעתה לא יהיה ניתן לחדש יותר ארבעה פעמים חוזי...
דקטלון מעלה את השכר הבסיסי
דקטלון החליטה להעלות את שכר המינימום הבסיסי של כל העובדים האפקטיביים ל-900 יורו החל מינואר של השנה הבאה, ערך שבתוספת לסבסוד הארוחות עולה ל-1,040 יורו/ברוטו....
מערכת החינוך בפורטוגל
מערכת החינוך הפורטוגלית מחייבת קטינים להיות במסגרת חינוכית החל מגיל 6 עד 18 בשונה מישראל בה גיל חינוך חובה הוא מגיל 3 עד 17. בתי...
חזרה ללימודים ללא מורים בתחילת 2023
לאחר חגי השנה האזרחית החדשה ככול הנראה מרבית מתלמידי בית הספר לא יכולים לחזור לספסל הלימודים בגלל שביתת מורים שעשויה להמשך כל חודש ינואר. מדובר...
חשבתם פעם על רכישת חוף ים ? בפורטוגל זה אפשרי!
ב-Vila Nova de Milfontes קיימת רצועת חוף שלמה למכירה: שטח הכולל של הקרקע הוא 16 דונם ועלותו היא 2.5 מיליון יורו בלבד ויש לכם חוף...
מה צפוי לנו בנדלן הפורטוגלי לשנת 2023???
השקעות נדל"ן של זרים במדינה, השבחת נכסים, ואי יכולת לחזות באמת את העתיד, אלו הן אבני הדרך בנוף הנדלני בפורטוגל לשנת 2023! למרות ההקשר הגיאופוליטי...
אמש אירע ערב הפתיחה של שבוע קולנוע פורטוגלי לשנת 2023 בה מר יוני אסקוב, קונסול הכבוד של פורטוגל בחיפה פתח את האירוע
אמש בהשתתפות סגל שגרירות פורטוגל: שגריר פורטוגל קברל ג'ורג',יד ימינו סילביה שטיינברג ו-לורה אוליבה אלון האחראית על תחום התרבות בשגרירות, נפתח שבוע הקולנוע הפורטוגלי! אולם...
על ז'וזה סראמאגו – שבוע קולנוע פורטוגלי 2023 בסינמטק תל אביב
על ז'וזה סראמאגו - שבוע קולנוע פורטוגלי 202324-29/1ז'וזה דה סוזה סאראמאגו היה סופר פורטוגלי זוכה פרס נובל לספרות בשנת 1998. עבודותיו, שחלקן נחשבות לאלגוריות, בדרך...
פסטיבל הגבינות הגדול בפורטוגל של 2023 מתקרב
את Oliveira do Hospital שבמחוז קואימברה אתם חייבים להכיר, כי הולך להיות שם השנה כמדי שנה את פסטיבל הגבינות החשוב ביותר בפורטוגל! מוזמנים לצפות בוידאו...
פסטיבלי מאכלים מוזרים, נפלאים ומאוד ספציפיים
6.º Festival Internacional do Ouriço-do-Mar פורטוגל לוקחת ברצינות רבה את הגסטרונומיה שלה - לא רק המסעדות שלה עם כוכבי מישלן, אלא גם את המנות המסורתיות...
להתרגש בפורטוגל: טיול יין
בשמונה השנים האחרונות, הצליחה פורטוגל לשבור את שיא מספר התיירים הנכנסים אליה, בכל שנה מחדש. הסיבות לכך  ברורות:  לצד עלויות מחייה וטיול זולות ביחס לשאר...
גלידות
טירות מימי הביניים, כפרים ציוריים, ערים שובות לב וחופים מוזהבים היסטוריה רבת שנים עם אוכל נהדר ונוף אידילי הם רק ההתחלה ממה שאפשר לספר על...
פורטוגל טיסות
מזמינים טיסה לפורטוגל? חדשות פורטוגל רוצה להצטרף במזוודה, בדיחה נדושה אך מתבקשת. כל מה שצריך לדעת לפני שאתם טסים לרפובליקה הקסומה של פורטוגל. מהם הדרכים...
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanHebrewItalianJapanesePortugueseSpanishTurkish
דילוג לתוכן