רילוקיישן לפורטוגל - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

רילוקיישן לפורטוגל

רילוקיישן הפכה לאופציה קורצת עבור ישראלים רבים, זאת בעקבות המצב הכלכלי והביטחוני במדינת ישראל.

פורטוגל הפכה בשנים האחרונות לאחד היעדים החמים ביותר לביצוע רילוקיישן – ולא בכדי. 

כל הסיבות לביצוע רילוקיישן למדינה המדהימה הזו –  במאמר הבא

פורטוגל – היעד הכי אטרקטיבי באירופה

פורטוגל משתרעת על שטח של כ-90,000 קילומטרים רבועים, יותר מפי ארבע משטחה של ישראל, ומתגוררים בה כ 10 מיליון תושבים. למעשה, שצפיפות האוכלוסייה בה נמוכה באופן משמעותי מזה המאפיין את ארץ ישראל.

מלבד השטח ביבשת, לפורטוגל שתי קבוצות איים – האיים האזוריים ואיי מדיירה, אשר נחשבים לבין היפים בעולם.

בשנים האחרונות פורטוגל הפכה ליעד לוהט עבור מטיילים ועבור אזרחים אשר רוצים לבצע רילוקיישן, מאחר ומדובר במדינה אשר חברה באיחוד האירופי אבל בניגוד למדינות אחרות באיגוד היא משלבת קדמה עם קצב חיים נעים וחופי ים מטריפים לצד אזורים כפריים ושפע טבע פראי.

בנוסף, ביחס לרוב מדינות האיחוד האירופי יוקר המחייה בה נמוך באופן יחסי ומזג האוויר המאפיין אותה הוא נוח וים תיכוני, הדומה מאוד לזה שבישראל.

בשנים האחרונות עברה פורטוגל גם מהפכה חוקתית, והיא מאפשרת בקלות יותר לישראלים לקבל אזרחות פורטוגלית, זאת בעקבות שינוי בחוקה המאפשר ליהודים אשר מוכיחים כי הם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל דרכון פורטוגלי בהליך פשוט באופן יחסי, כפי שנפרט בהמשך.

בשונה ממדינות רבות ברחבי אירופה, הוצאת אזרחות פורטוגלית היא תהליך ללא דרישות רבות. ראשית, על המבקש לקבל הכרה ע"י הקהילה היהודית בפורטוגל, אשר היא הגורם המוסך לאשר כי המבקש הינו צאצא של הקהילה היהודית.

על כן, יש להגיש לקהילה היהודית עץ יוחסין משפחתי אשר מראה מפרט בדיוק את אילן היוחסין המשפחתי ואשר מוכיח את הזיקה של המבקש לקהילה היהודית אשר גורשה בגירוש ספרד ופורטוגל.

בנוסף, יש לרשויות תעודת יושר אשר מוכיחה כי לבקש אין עבר פלילי.

הדרכון הפורטוגלי הוא למעשה דרכון אירופאי.

חשוב לזכור בהקשר הזה כי קבלת אזרחות פורטוגלית זה שהחוק עצמו אינו מוגבל בזמן, ולכן ניתן להגיש את הבקשה ולהפסיקה בכל רגע שבו מעוניינים.

בממוצע, התהליך עצמו נע בין שנה עד שנתיים, זאת לאור ריבוי הבקשות לאזרחות של ישראלים רבים אשר מעוניינים גם הם לקבל דרכון פורטוגלי.

מאחר ומדובר בתהליך אשר איננו פשוט, ואשר אורך זמן – בדרך כלל בין שנה וחצי לשנתיים, ישנה חשיבות גדולה לעבודה צמודה עם משרד אשר מתמחה בתחום ואשר יכול לקצר תהליכים באופן משמעותי, כמו גם להקל במידת האפשר על התהליך.

מבקשים רבים מפסיקים את התהליך באמצע לאור תהליכים בירוקרטים הנדרשים ואי היכולת של רבים לאסוף את כלל הנתונים אותם מבקשים המדינה, אזרחות אירופאית דורשת מאמץ רב אך בהחלט ניתן להוציא את האזרחות הנחשקת יחד עם איזי נשיונליטי במידה ותרצו נותן שירות מקצועי ויחס אישי.

במידה ותרצו להוציא אזרחות פורטוגלית חברת איזי נשיונליטי היא החברה המובילה בישראל בתחום, והיא מלווה כבר זמן רב ישראלים רבים אשר קיבלו אזרחות פורטוגלית, זאת באמצעות ניסון רב שנים של החברה בטיפול בתיקים כאלו, כמו גם מתן יחסי אישי לכל מבקש וריכוז כלל התשלומים למקום אחד, בצורה פשוטה ויעילה אשר תוביל אתכם לקבלת האזרחות המיוחלת והנחשקת ע"י רבים ובכך תוכלו לבצע רילוקיישן לאחת המדינות היפות והחזקות באירופה.

השפה הפורטוגלית היא פורטוגזית, בשונה מברזיל לפורטוגזית הפורטוגלית ניב יחיודי

רבים מהאנשים אשר מעוניינים לבצע רילוקיישן עושים זאת על מנת ללמוד באחד ממוסדות הלימוד להשכלה גבוהה באירופה, אשר נחשבים לבין הטובים בעולם.

באמצעות דרכון פורטוגלי ניתן ללמוד בכל מוסד אקדמאי ברחבי אירופה, באופן מסובסד או בחינם – תלוי במדינה.

בהקשר ללימודים בפורטוגל, הלימודים במוסדות מתנהלים בפורטוגזית אך ניתן למצוא לא מעט מסלולי לימוד באנגלית.

בפורטוגל קיימים מבחר רחב מאוד של מוסדות לימוד ציבוריים ופרטיים, מהטובים בעולם והם מאפשרים ללמוד מגוון רחב של תארים מתקדמים לתואר ראשון שני ודוקטורט בתחומים כמו פסיכולוגיה, הנדסה, ביוטכנולוגיה, רפואה וכו'.

בנוסף, מרכיב משמעותי וחשוב מאוד בהקשר זה נעוץ בשכר הלימוד.

שכר הלימוד הממוצע עומד על כ-1,500 דולרים בלבד לשנה, בניגוד לישראל אשר כידוע שכר הלימוד הוא בין הגבוהים בעולם.

בנוסף, פורטוגל מציעה אפשרויות תעסוקה רבות וישנו ביקוש רב מאוד לעובדים מתחום ההייטק, תחבורה, אדמיניסטרציה ועוד, זאת לאור ההתקדמות הטכנולוגית האדירה המתקיימת במדינה.

בנוסף,  קיים היצע גדול של עבודות זמניות כמכירה בעגלות, מכירה מדלת לדלת וכו', וכן אפשרויות תעסוקה בתוך הקהילה היהודית הגדולה אשר נמצאת בעיקר בעיר הבירה ליסבון ובעיר פורטו.

ענף הנדל"ן בפורטוגל החל לפרוח בשנת 2016, כאשר החלו הביקושים הגבוהים בענף התיירות במדינה למקומות לינה לתיירים, וכן מרכישות נכסים של תושבי חוץ, בעיקר בערים הגדולות – פורטו ועיר הבירה ליסבון.

מחירי הנדל"ן בפורטוגל טיפסו בשנתיים האחרונות בכ-15%, והשתוו כעת למחירים ששררו בשנת 2010, לפני המשבר הגדול שחוותה המדינה אך הם עדיין נותרו נמוכים באופן משמעותי להשקעה ומאפשרים לקבל תשואה גבוהה מאוד אשר מגיעה עד ל 6 אחוזים.

כאשר מבצעים השוואה בין  מחירי הנדל"ן בפורטוגל לבין המחירים במדינות אירופה מגלים כי פורטוגל מחזיקה ביתרון משמעותי בכל הקשור לעלויות, רכישת דירה בפורטוגל נחשב לאפיק השקעה משתלם ביותר.

באשר לרילוקיישן, ניתן כיום לשכור בפורטוגל או לרכוש נכסים במאות אחוזים פחות מאשר בישראל, במקומות מרכזיים ועם מפרט טכני גבוהה ובעיקר בשכונות מצוינות ובטוחות.

בעקבות השיפור בנתוני הכלכלה של פורטוגל בשנים האחרונות העלתה סוכנות הדירוג S&P את דירוג האשראי של פורטוגל לרמת BBB מינוס, כך שלמעשה היא מחזירה את המדינה לדירוג השקעה.

שיעור האבטלה בפורטוגל נמצא בירידה מתמדת בשנים האחרונות, וישנו שיפור עקבי, זאת לאור רפורמות רבות אשר בוצעו בשוק העבודה ע"י הממשלה, כך שביחס לישראל פורטוגל מאפשר לקבל הן ביטחון תעסוקתי והן משכורות יפות וגבוהות, פי עשרות מונים יותר מאשר המשכורת המוצעת בישראל.

בנוסף, קיימים הקלות מס רבות לתושבים ויוקר המחייה שלהם הוא פחות הרבה יותר מאשר בישראל, מה שמאפשר לקבל למעשה איכות חיים מהמעלה הראשונה במדינה עם כלכלה יציבה חזקה ומתפתחת ללא הרף.

מסקר שנערך בשנת 2018 ע"י אתר InterNations בקרב 12,500 אנשים אשר היגרו ממדינות שונות ונשאלו על המדינות שהפכו לביתם החדש, פורטוגל הגיעה למקום הראשון באיכות חיים.

למעשה, בסקר נבדק כמה מרוצים המהגרים מאפשרויות הפנאי הנופש והתחבורה, הבריאות והביטחון.

מהסקר עולה כי בפורטוגל המהגרים הכי מרוצים, זאת בזכות מזג האוויר, שירותי הבריאות הזולים והרוגע שהיא מספקת לתושביה. פורטוגל ידועה מזה שנים ארוכות במערכת בריאות מהטובות בעולם, אשר בה ניתן לקבל טיפולים רפואיים בחינם או באופן מסובסד, בעשרות אחוזים פחות מאשר בישראל.

בנוסף, מערכת התחבורה של פורטוגל היא מתקדמת מאוד וכוללת בין השאר מערכת ענפה של רכבות, אוטובוסים והכול בצורה נוחה ופשוטה ללא צורך ברכישה של רכב.

בנוסף, פורטוגל נחשבת למובילת הדרך בכל הקשור לאופניים, ובמדינה ניתן למצוא עשרות שבילי אופניים לנוחות המשתמש כך שהנסיעה תהיה בטוחה עד כמה שאפשר.

יתרון נוסף של פורטוגל לרילוקיישן נעוץ בכך שהמדינה נחשבת לידידותית מאוד, ותושביה נחמדים ונעימים. במדינה מוסדות תרבות רבים, והיא אירחה אירועים גדולים אשר שודרו לכל רחבי העולם, כמו שקרה בשנה שעברה עת אירחה את אירוויזיון שנת 2018 בהצלחה גדולה.

ויטל ועומר הם זוג מקסים אשר נותנים שירות רילוקיישן לפורטוגל

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן