דסקטופ

ג' 31 ינו' 2023

מובייל

טרסיירה

האי טרסיירה מכונה גם "האי הסגול" והוא ארכיפלג באיים האזוריים במרכז האוקיינוס האטלנטי. 

האוכלוסייה באי מונה כ-56 אלף תושבים על גבי שטח של 396 קמ"ר. בעבר שכנה באי בירת הארכיפלג – אנגרה דה אירואיז'מו וכיום היא נחשבת לאתר מורשת עולמית. באי נמצא בית משפט עליון ובסיס מרכזי של חיל האוויר האמריקאי.

באי התגלו מספר קטן של מבני היפוגאום – עדות לנוכחות אדם לפני יותר מ-2,000 שנים בטרם התיישבות פורטוגזית.

ברמה ההיסטרית, קיימת אי ודאות בנוגע לתאריכים בהם התגלו האיים האזוריים. 

על בסיס תרשימים עתיקים ניתן להבין שהאיים זוהו כבר בשנת 1325.

תיעוד רשמי של האי ניתן להבחין במסמך שמקורו בשנת 1439 אשר נכתב על ידי גונזאלו וולו קברל.

כפי הנראה, האי התגלה באמצעות רב החובל של  הויסנטה דה לאגוס – וולו קברל שמו בראשון לינואר 1445. 

במסמכים שנכתבו אחר תאריך זה ניתן להבחין באזכור האי שכונה "האי השלישי בארכיפלג" ובהמשך גם כ"אי של ישו" וזאת בשל כך שהתגלה ביום הראשון של ינואר על ידי קפטן ממסדר ישו.

הישוב הראשון באי נוסד באזור Portalgre בסמוך לקפלה קטנה בסנטה אנה. ברוז' שב בכל העת לפלנדריה בכדי לגייס מתיישבים חדשים לאי.

כשנסע למדיירה גייס ברוז' את דייגו דה טייב ומינה אותו לסגנו ולמפקח של האי.

לאחר מספר שנים עבר ברוז' להתגורר בפראייה והחל בבניית כנסיית מטריז ב-1456 והמשך בניהול האי ממקום מושבו עד היעלמותו באופן מסתורי ב-1474. בשל היעלמותו הוחלט על חלוקת האי לשני אזורים – אנגרה בראשות ז'ואאו ואז קורטה ריאל ופראייה בראשות אלברו מרטינס הומם.

עם הזמן אכלסו את האי גם תושבי פלמים, עבדים אפריקאים ואף אוכלוסיות נוצריות ויהודיות אשר קידמו באי מיזמים מסחריים הכוללים גידול חיטה, קני סוכר, צמחים להפקת צבעי ועצים עבור תעשיית הבניין. 

התפתחות כלכלית זו המשיכה עד המאה ה-19 עד כניסת גידולים חדשים של תה, טבק ואננס.

בשנים 1580-1583 היו האיים האזוריים המקום היחיד ברחבי האימפריה הפורטוגלית אשר התנגדו לשלטון הספרדי. 

מלך ספרד פיליפה השני הציע לאיים חנינה במידה והם ייכנעו. כלל האיים התנגדו להצעתו מלבד האי סאו מיגל שנשבע למלך אמונים. לאחר הקרב על פונטה דלגדה בתום יום אחד גורשו המפסידים מחופי האי סאו מיגל.

בהמשך המלך הפורטוגזי חואן הרביעי התקבל באיים האזוריים בשמחה והם קיבלו עצמאות במסגרת האיחוד האיברי. ממתיישבים ספרדים באנגרה דה הרוסימו נשלל המעמד המועדף  בשנת 1640.

נקודות ציון חשובות בהמשך היו ב-1766 בה אורגנה מחדש מערכת החשמל באי ואנשי צבא קיבלו זכות להתיישבות באנגרה דה הירוסימו וב-1810 כאשר מספר עיתונאים ואנשים נוספים שתמכו בצרפתים הוגלו מהאיים האזוריים.

בשנת 1828 אימצו האיים האזוריים את החוקה הפורטוגלית ונוסדה בהם חונטה זמנית תחת דגלה של מלכת פורטוגל מריה השנייה. התקיימו חילוקי דעות בין המיגליסטים, תומכי השליט מיגל הראשון, לבין הליברלים, תומכי החוקה המלכותית שיוסדה על ידי המלך חואן השישי. חילוקי דעות אלו הביאו לקרב על פראיה דה ויטוריה ב-1829. בשל אותו קרב אנגרה הוכרה כבירת פורטוגל במרץ 1830 על ידי הכוחות החוקתיים אשר תמכו והגנו על הליברליים, שהיו לצד מריה השנייה וזכויותיהם הופרו על ידי דון מיגל.

בשנת 1832 פדרו השני הגיע לאיים האזוריים לכונן בהם משטר כאופוזיציה למשטר בליסבון בראשות Marques of Palmela אשר נתמך על ידי תושבי האיים האזוריים.

במרץ 2003 ג'ורג' בוש – נשיא ארה"ב, טוני בלייר – ראש ממשלת בריטניה, חוזה מריה אסנאר – ראש ממשלת ספרד וחוזה מנואל ברוסו – ראש ממשלת פורטוגל נפגשו בטרסיירה על מנת לדון בפלישה לעירק שהחלה מספר ימים מאוחר יותר.

באוגוסט 2011 טיסה של חברת "אייר טראנסט" ביצעה בו נחיתת חירום לאחר שאזל לה הדלק בזמן הטיסה.

האי כולל בתוכו כארבע שכבות חופפות שנבנו מעל מבנה גיאולוגי ששמו הבקע של טרסיירה. מדובר על מפגש של שלוש לוחות טקטוניים – הלוח האירואסייתי, הלוח האפריקאי והלוח הצפון אמריקאי. לוחות אלו עלו מעומק של 1,500 מטרים מקרקעית האוקיינוס האטלנטי. תיארוך שנעשה באמצעות פחמן ומיפוי גיאולוגי שיפרו את המידע הכרונולוגי אודות הפעילות הגעשית באי בתקופת הפליסטוקן התיכונה ותקופת הולוקן.

בעזרת ידע זה ניתן למיין את ההתפרצויות באי למספר קטגוריות:

  • הקומפלקס הוולקני Cinco Picos: הקומפלקס העתיק ביותר באי כשפעילותו חדלה לפני כ-380 אלף שנים. התמוטטות החלק העליון של המבנה הוולקני יצרה מכתש רחב של שבעה עד תשעה ק"מ לפני 370 אלף שנים. המכתב הפך שטוח בשל התפרצויות נוספת של בזלת ושל הרי געש צעירים יותר מערבית ל-Cinco Picos.
  • הקומפלקס הוולקני Guilherme Moniz: צדו הדרומי של האי החל להתפרץ לפני כ-27 אלף שנים והביא לייצור סלעים וולקניים בגובה של 800 מטרים וזאת למשך כמאה אלף שנים. הנקודה הגבוהה במכתש מגיעה כיום לגובה של 623 מטרים. פאה הצפונית של המכתש פחות גלויה אך יש בה תמונה גיאולוגית דומה.
  • הקומפלקס הוולקני פיקו אלטו: מהווה קומפלקס של מקבץ כיפות וולקניות ונחלים קצרים שהם תוצאה של התפרצות מאוחרת של הר הגעש Guilherme Moniz. מרבית התפרצויות של הפיקו אלטו אירעו בשנים 9000 עד 1000 לפני הספירה.
  • הקומפלקס הוולקני סנטה ברברה: מדובר על הר הגעש הצעיר באי שהחל להתפרץ לפני 29 אלף שנים. קומפלקס זה נמצא בחלק המערבי באי ובו הנקודה הגבוהה ביותר שנרשמה היא 1,023 מטרים. מדובר על הר געש המוקף סלעים וכיפות געשיות.
  • אזור Fissural: אזור המחבר בין החלק המזרחי של סנטה ברברה ובין Guilherme Moniz. הוא כולל קבוצת בקיעים וחרוטים וולקניים שהצעיר מביניהם נוצר לפני 15 אלף שנים. ההתפרצות האחרונה במקום אירעה בשנת 1761 לאורך הפאה המזרחית של סנטה ברברה. אירועים של התפרצויות געשיות תת ימיות בחוף המערבי התרחשו בשנת 1867, ב-1998 ובשנת 2000.

הלוחות הטקטוניים של טרסיירה בולטים באמצעות שתי מגרעות בפינה הצפונית באי, הנמצאות במרחק של שלושה ק"מ אחת מן השנייה. המגרעת הראשונה הייתה אחראית למספר אירועים סיסמיים משמעותיים. לאורך ההיסטוריה שתי המגרעות יצרו רעשי אדמה שהיו לרוב שטחיים אך חזקים וגרמו לאובדן של רכוש בחלק הצפוני של האי. רעש האדמה בולט חל ב-1614 והיה בעוצמה של עד 6.3 בסולם ריכטר

המגרעת השנייה נמצאת בצד הדרום מזרחי של הר הגעש סנטה ברברה והיא מתאפיינת בסלעים וולקניים דמויי כיפה וצלבים הנמשכים מהחוף של Ponta do Queimado ועד הצוקים, המגרעות ולבת הבזלת הנמצאת במרכז האי.

החלק במערב האי מיוער הרבה יותר מחלקו המזרחי וזאת בשל רוחות מזרחיות הגורמות למשקעים רבים בחלק המערבי. נקודות עניין נוספת באי נוגעת למישורי Achada, ההרים לצד סנטה ברברה והאגמים Lagoa das Patas ו-Lagoa da Falca.

בחוף הצפוני של האי מהווה אזור בעל פעילות געשית ובו שדות לבה ובריכות ה-Biscoitos. במרכז האי מודגש בתצורות וולקניות פעילות וכבויות שהפכו למסקרנות ופופולאריות הן לחוקרים והן לתיירים באי.

רוב החופים באי מוקפים צוקים גבוהים בגובה מינימלי של 20 מטר, כשיוצא הדופן הוא החוף הדרומי בסמוך לאנגרה דה הרוסימו. בחוף הדרומי התמוטטות לבת הבזלת במים הרדודים הביאה ליצירת הר ברזיל המגן על הנמל של אנגרה. היקף החרוט של הר בזיל הוא כקילומטר ומגיע לגובה של 205 מטרים מעל הצד המערבי של הנמל.

רוב החלק הפנימי של האי פראי והררי ומוגדר כשמורות טבע. ממרומי הרי Serra do Cume ועד מדרונותיה של סנטה ברברה ישנם שבילים שלאורכם ממוקמות חוות קטנות, קירות אבן ויערות.

התיישבות האדם באי הוכתבה על בסיס הפעילות הגעשית על פני שטח האי ורוב תושבי האי והקהילות התיישבו באזורי החוף ועמקי הנהרות. כך נוצרה טבעת אורבנית המקיפה את האי וכוללת מערכת של כבישים אזוריים. הקהילות באי החלו כמובלעות חקלאיות והתבססו על שטחים מוגדרים.

ברמה המנהלית מחולק האי לשתי מועצות מקומיות – אנגרה דה הורסימו ופראייה דה ויטוריה.

מועצת אנגרה דה הורסימו נמצאת בחלקו הדרומי של האי וכוללת בתחומה את העיר אנגרה, את הקהילות הפרבר של העיר ואף קהילות נופש לאורך החופים. פראייה דה ויטוריה נמצאת בחלק הצפון מזרחי של האי לאורך ציר שבין קאבו דה פורטו ולאחס. המועצה נחשבת כמרכז התעשייתי של האי ובה אחד משני נמלי האי, שדה תעופה בינלאומי ותעשיות רבות הנוגעות לבסיס חיל האוויר שיש באי.

באי קיימים אזורים לא מיושבים במרכזו, בחלקים בצפון מזרח ובחלק מהחופים במערב. מבחינת קהילות קיימות כ-19 במועצת אנגרה דה הורסימו ו-11 קהילות בפראייה דה ויטוריה. כל קהילה מנוהלת על ידי נשיא וקבינט ואף כוללת ועד מקומי.

אנגרה דה הרוז'ימו היא הבירה של האי והעיר העתיקה ביותר באי אשר נוסדה בשנת 1534. למול התגליות הימיות של העיר היא הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו וגם בגלל היותה עיר אשר קישרה בין אירופה לעולם החדש כשב-1499 וסקו דה גמה וב-1539 פדרו דה אלוואראדו עשו שימוש בנמל העיר כנמל הבית שלהם. הכרזת אונסק"ו התבססה על קריטריונים שלפיהם הנמל בעיר נחשב ככזה בעל חשיבות היסטורית עולמית.

הפעילות הכלכלית של האי כוללת גידול פרות וייצור מוצרי חלב. באי נמצאים כשני נמלי ים בכל מועצה מקומית ואף שדה תעופה מסחרי ואחד צבאי שבו עושה שימוש צבא ארה"ב.

באי מתקיימות שני סוגים של מלחמות שוורים. האחת מסורתית הנעשית ברכיבה על גבי סוס בתוך זירה ומלחמת שוורים ברחוב. הסוג השני נפוץ עוד מהמאה ה-16 ובו לוקחים חלק פעיל תושבי האי בין אפריל לתחילת ספטמבר. באירוע משוחררים השוורים בכיכרות העיר עם חבל ארוך הקשור לצווארם. בקצה השני של החבל אוחזים שמונה גברים הלבושים בבגדים מסורתיים הכוללים חולצה לבנה, מכנסיים אפורים וכובעים שחורים והם אלו השולטים בשוורים מרחוק. חלק אחר של האנשים מתגרים בשוורים עד שאלו משוחררים מהחבל והם מתחילים במסע ריצה ברחובות העיר.

בערים אחרות ברחבי האי מתבצעות מלחמות השוורים על גבי סוסים ובהן מתקיימות תהלוכות המוניות של הגברים הלבושים תלבושות מסורתיות מהמאה ה-16. הסייס מהווה את מרכז האירוע ותפקידו לעייף את השור ולהחדיר חצים בגבו. תפקידם של המטדורי מסתכם בעובדה שעליהם אך ורק לסיח את דעת השור. כאקט אחרון יתנפלו על השור כשמונה גברים, כשמנהיגם ינסה לתפוס את השור בקרניו ובכך להכניעו.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
פורטוגל חוזרת בה מהרצון להעניק טנקי נמר 2 לאוקראינה?
חמישה ימים לאחר ששר החוץ ז'ואאו גומס קראביניו אמר שפורטוגל עשויה לשלוח טנקי Leopard 2 לאוקראינה בתיאום בת בריתה גרמניה, החלה שרת ההגנה הלנה קארייראס...
משרד החוץ של טורקיה הודיע ​​ביום ראשון כי שר החוץ הפורטוגלי ז'ואאו גומש קראביניו יבקר בטורקיה ביום שני.
משרד החוץ של טורקיה הודיע ​​ביום ראשון כי שר החוץ הפורטוגלי ז'ואאו גומש קראביניו יבקר בטורקיה ביום שני. "יחסים דו-צדדיים, כמו גם התפתחויות אזוריות ונושאים...
פפסיקו פורטוגל משקיעה 8.15 מיליון דולר כדי להפחית את פליטת הפחמן בפורטוגל
פפסיקו פורטוגל הודיעה על השקת פרויקט חדש במפעל החטיפים Carregado המיישר קו עם אסטרטגיית הקיימות של PepsiCo Positive (pep+). השקעה של 8.15 מיליון דולר במיכל...
הצלחה בתחבורה חינם בליסבון
לתחבורה ציבורית חינם לתושבים צעירים ומבוגרים של ליסבון יש כבר 70,000 חברים, חשף ראש העיר, קרלוס מואדס (PSD), שקבע כי הצעד הזה "יישאר לנצח". "היום...
אתר חדשות פורטוגל

כל החדשות החמות מהרפובליקה
הפורטוגלית שמעבר לים.

PORTUGAL WEATHER
הפורטוגלים בצרפת מוזמנים "לחזור"
מזכיר המדינה לענייני עבודה יהיה בפריז כדי לקדם את תוכנית הרגרסר שמטרתה לעודד את החזרת המהגרים, שכבר קיבלה כ-7,000 פניות מאז 2019. Miguel Fontes מיגל...
ההשלכות הכספיות של ההצהרות ב- SEF
הברקזיט גרם ליוצאי בריטניה רבים להגיש בקשה לתושבות כך שיוכלו לשהות יותר מ-90 ימים בכל 180 מדינות מאזור שנגן, אך מה שחלקם אולי לא מבינים...
תוכנית הפנים של פורטוגל: השקעה של 6.6 מיליארד אירו, 34,000 משרות
השקעות של 6.6 מיליארד אירו שאושרו בפורטוגל במסגרת תוכנית הממשלה לשיפור הפנים הצילו או יצרו 34,000 מקומות עבודה, אמרה השרה ללכידות הטריטוריאלית אנה אברונוסה. השרה...
כתבות לחברים במועדון חדשות פורטוגל
מדריך מלא לתוכנית המס NHR של פורטוגל
משטר המס של פורטוגל NHR (לא תושב רגיל) הוא תוכנית מוצלחת ביותר המציעה הקלות מס משתלמות לתושבי חוץ. עד כה, למעלה מ-10,000 אזרחים מכל העולם...
קורסי פורטוגזית באוניברסיטה
בפורטוגל ישנם שלושה אוניברסיטאות המאפשרות לימודי פורטוגזית בקורס קיץ. קורס קיץ לפורטוגזית היא חוויה מושלמת לחופשה עם ערך מוסף ורכישת שפה מדהימה למי שהשפה הפורטוגזית...
מערכת החינוך בפורטוגל
מערכת החינוך הפורטוגלית מחייבת קטינים להיות במסגרת חינוכית החל מגיל 6 עד 18 בשונה מישראל בה גיל חינוך חובה הוא מגיל 3 עד 17. בתי...
כלכלה
פפסיקו פורטוגל משקיעה 8.15 מיליון דולר כדי להפחית את פליטת הפחמן בפורטוגל
פפסיקו פורטוגל הודיעה על השקת פרויקט חדש במפעל החטיפים Carregado המיישר קו עם אסטרטגיית הקיימות של PepsiCo Positive (pep+). השקעה של 8.15 מיליון דולר במיכל...
פורטוגל משיקה: מכירת אנרגיה מטורבינות רוח עם יעד ל2030 של 10 גיגה וואט
ראש ממשלת פורטוגל הצהיר בעת ביקורו בבכף ורדה על כוונותיה של פורטוגל להיות תשתית אנרגיה "OFFSHORE" באמצעות פיתוח ארנגיה המופקת באמצעות טורבינות. ראש הממשלה אנטוניו...
סוכנות החלל האירופית משקיעה באיים האזוריים
סוכנות החלל ESA צפויה להקים תחנת שיגור לחלל בעלות של 4 מיליון אירו באי סנטה מריה שבאיים האזוריים. לדברי שרת המדע, הטכנולוגיה וההשכלה הגבוהה, אלווירה...
2 אירו ללילה מס לינה לתיירים = הכסנות של 54 מליון אירו לממשלת פורטוגל ממס הלינה, באיזו עיר שילמו הכי הרבה?
בפורטוגל קיים מס לינה שאולי נראה לתייר שולי אך מכניס לקופות המדינה במצטבר הרבה מאוד כסף. על שהייה של לילה במלון / דירת AIRBNB /...
פורטוגל עומדת להשיק הטבות מס כדי לפתות כישרונות בריטיים "לבוא ולעבוד איתנו", אמר שר החוץ של המדינה לדיגיטליזציה.
פורטוגל אמורה להציע הקלות מס כדי לפתות סטארט-אפים לחופיה כשהקרב על משיכת כישרונות יזמים בריטיים מתגבר, אמר שר הדיגיטציה במדינה. עם החופים היפים ואורח החיים...
פורטוגל חוזרת בה מהרצון להעניק טנקי נמר 2 לאוקראינה?
חמישה ימים לאחר ששר החוץ ז'ואאו גומס קראביניו אמר שפורטוגל עשויה לשלוח טנקי Leopard 2 לאוקראינה בתיאום בת בריתה גרמניה, החלה שרת ההגנה הלנה קארייראס...
משרד החוץ של טורקיה הודיע ​​ביום ראשון כי שר החוץ הפורטוגלי ז'ואאו גומש קראביניו יבקר בטורקיה ביום שני.
משרד החוץ של טורקיה הודיע ​​ביום ראשון כי שר החוץ הפורטוגלי ז'ואאו גומש קראביניו יבקר בטורקיה ביום שני. "יחסים דו-צדדיים, כמו גם התפתחויות אזוריות ונושאים...
פורטוגל מגנה בחריפות את הפיגועים בירושלים
פורטוגל גינתה "בתוקף" את מתקפת הטרור בירושלים ביום שבת, לרגל יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השואה, כך לפי משרד החוץ הפורטוגלי (MAE). בחשבון הטוויטר שלו, ה-MFA...
פורטוגל שולחת רכבים משוריינים, גנרטורים ותחמושת לאוקראינה
פורטוגל תשלח 14 כלי רכב משוריינים מסוג M113 ושמונה גנרטורים חשמליים בעלי קיבולת גבוהה לאוקראינה, מה שיביא "ל-532 טון סך הציוד הצבאי הקטלני והלא קטלני"...
צרות בתחום המים: הבצורת באלבופריה מעלה את המתיחות בין ספרד לפורטוגל
בספטמבר 2022 הודיעה ספרד כי לא תכבד עוד את אמנת אלבופריה, אמנה על העברת מים לפורטוגל השכנה. בצורת קיצונית הותירה את המאגרים הספרדיים על שליש...
ג'ודוקא קזחי זוכה בגראנד פרי בפורטוגל
ליסבון. KAZINFORM הג'ודוקא הקזחי אביבה אבוז'קינובה זכתה בגראנד פרי אלמדה 2023 בפורטוגל, קזיןפורם מתייחס ל- Sports.kz. בקרב הגמר של 48 ק"ג נשים היא ניצחה לוחמת...
World Judo Tour מתחיל בקרוב בAlmada מעבר לנהר החוצה את ליסבון
בקרוב מאוד, בין התאריכים 27 עד 29 לינואר מתקיים בפורטוגל ה-"World Judo Tour", אוהבים ג'ודו? אסור לכם לפספס את האירוע הזה ! האירוע מתקיים ב-Complexo...
רוברטו מרטינס מונה למאמן פורטוגל החדש
מרטינס מחליף את פרננדו סנטוס, שעזב את עבודתו לאחר שפורטוגל ספגה תבוסה מזועזעת מול מרוקו ברבע גמר גביע העולם ב-2022. פורטוגל ציינה את מאמן בלגיה...
"ברוך הבא כריסטיאנו רונאלדו לביתך החדש אל-נאסר", כותב המועדון הסעודי בטוויטר
סעודיה אל-נסר החתימה את כוכב הכדורגל הפורטוגלי כריסטיאנו רונאלדו בתחילת שבת בהעברה חופשית.  "היסטוריה בהתהוות. זו החתמה שלא רק תיתן השראה למועדון שלנו להגיע להצלחה...
חורשים את אירופה בקרוואן, אבל לפורטוגל יש מקום מיוחד בלב
מאת: חן רוזנצווייג Chen Rozentweig חדשות פורטוגל פנו אלינו לכתיבת כתבה, ברור שאמרתי כן, אנחנו עפים על פורטוגל! אנחנו פרטנרים אחד של השניה 9 שנים...
סיפורה של Quinta Oliviera
מאת: שי מזורניר נאור, חתיך בן שלושים וחמש, פגש את מרתה היפה במלדיביים. שניהם גלשו גלים, התאהבו, נישאו וקבעו את משכנם באלנטז'ו. לפני שבוע התקשר...
"החוויה המעניינת ביותר בפורטוגל היא הארכיטקטורה"
בני הזוג טלי (32) וגיא (34), מהנדסים במקצועם שגרים בתל אביב, הגיעו לראשונה לפורטוגל וסיפקו לנו הזדמנות להיזכר, איזה רושם ראשוני המדינה משאירה על מבקרים...
המצאות מפורטוגל
פורטוגל תמיד הייתה מדינה מלאה בממציאים ותגליות. מאז התגליות אשר הפכו אותה לאימפריה, המדינה הייתה חלוצה בהמצאות שניתן למצוא ברחבי העולם כיום. יצירת המצאות חדשות...
Jayme Fucs מברזיל לישראל, ובסוף להבין שאבות אבותיו מבלמונטה בפורטוגל!
https://www.youtube.com/watch?v=gYFINf61Yxc&t=43
יום המלכים בפורטוגל
על פי המסורת הנוצרית, שלושת האמגושים העניקו מתנות לתינוק ישו ביום המלכים המאגים, ובפורטוגל חוגגים גם את התאריך הזה. יום המלכים יום המלכים נחגג ב-6...
מוזיאון השואה הראשון אי פעם שהוקם בפורטוגל ואשר נחנך בינואר השנה בעיר פורטו – נפתח בימים אלה לראשונה לציבור הרחב בעקבות הקלות בסגר שהוטלו על העיר פורטו.
מוזיאון השואה הראשון אי פעם שהוקם בפורטוגל ואשר נחנך בינואר השנה בעיר פורטו – נפתח בימים אלה לראשונה לציבור הרחב בעקבות הקלות בסגר שהוטלו על...
מלון 7 בליסבון השיק: לילה שני ב ח י נ ם, למשלמים בקריפטו
הפרסום מאתר 7 HOTEL מלון HOTEL7 מליסבון החל לקבל תשלומים במטבעות וירטואליים החל ממאי אשתקד. לאחרונה המלון השיק מבצע שישאר בתוקף עד לסוף חודש מרץ...
2 אירו ללילה מס לינה לתיירים = הכסנות של 54 מליון אירו לממשלת פורטוגל ממס הלינה, באיזו עיר שילמו הכי הרבה?
בפורטוגל קיים מס לינה שאולי נראה לתייר שולי אך מכניס לקופות המדינה במצטבר הרבה מאוד כסף. על שהייה של לילה במלון / דירת AIRBNB /...
קו התעופה פילדלפיה ליסבון חוזר לפעילות
חברת התעופה אמריקן איירליינס חוזרת להפעיל את קו פילדלפיה ליסבון החל מתאריך 27 למרץ 2023. חברת התעופה האמריקאית תבצע את הטיסות באמצעות מטוס הנוסעים Boeing...
TAP אייר פורטוגל תפעיל בקיץ טיסה יומית
TAP מרחיבה פעילות בין תל אביב לליסבון החל מה-2023/4/1 טיסה יומית לליסבון.TLV – LIS TP1604 05:05 – 09:10LIS – TLV TP1603 14:50 – 22:15( Daily...
זכויות נוספות לעובדים בפורטוגל – המשך מגמת השינוי בחקיקה לרווחת העובדים הפורטוגלים.
ממשלת פורטוגל אישרה את צמצום היכולת של מעבידים להעסיק מספר פעמים ברציפות עובדים תחת חוזה זמני. מעתה לא יהיה ניתן לחדש יותר ארבעה פעמים חוזי...
דקטלון מעלה את השכר הבסיסי
דקטלון החליטה להעלות את שכר המינימום הבסיסי של כל העובדים האפקטיביים ל-900 יורו החל מינואר של השנה הבאה, ערך שבתוספת לסבסוד הארוחות עולה ל-1,040 יורו/ברוטו....
מערכת החינוך בפורטוגל
מערכת החינוך הפורטוגלית מחייבת קטינים להיות במסגרת חינוכית החל מגיל 6 עד 18 בשונה מישראל בה גיל חינוך חובה הוא מגיל 3 עד 17. בתי...
חזרה ללימודים ללא מורים בתחילת 2023
לאחר חגי השנה האזרחית החדשה ככול הנראה מרבית מתלמידי בית הספר לא יכולים לחזור לספסל הלימודים בגלל שביתת מורים שעשויה להמשך כל חודש ינואר. מדובר...
חשבתם פעם על רכישת חוף ים ? בפורטוגל זה אפשרי!
ב-Vila Nova de Milfontes קיימת רצועת חוף שלמה למכירה: שטח הכולל של הקרקע הוא 16 דונם ועלותו היא 2.5 מיליון יורו בלבד ויש לכם חוף...
מה צפוי לנו בנדלן הפורטוגלי לשנת 2023???
השקעות נדל"ן של זרים במדינה, השבחת נכסים, ואי יכולת לחזות באמת את העתיד, אלו הן אבני הדרך בנוף הנדלני בפורטוגל לשנת 2023! למרות ההקשר הגיאופוליטי...
אמש אירע ערב הפתיחה של שבוע קולנוע פורטוגלי לשנת 2023 בה מר יוני אסקוב, קונסול הכבוד של פורטוגל בחיפה פתח את האירוע
אמש בהשתתפות סגל שגרירות פורטוגל: שגריר פורטוגל קברל ג'ורג',יד ימינו סילביה שטיינברג ו-לורה אוליבה אלון האחראית על תחום התרבות בשגרירות, נפתח שבוע הקולנוע הפורטוגלי! אולם...
על ז'וזה סראמאגו – שבוע קולנוע פורטוגלי 2023 בסינמטק תל אביב
על ז'וזה סראמאגו - שבוע קולנוע פורטוגלי 202324-29/1ז'וזה דה סוזה סאראמאגו היה סופר פורטוגלי זוכה פרס נובל לספרות בשנת 1998. עבודותיו, שחלקן נחשבות לאלגוריות, בדרך...
פסטיבל הגבינות הגדול בפורטוגל של 2023 מתקרב
את Oliveira do Hospital שבמחוז קואימברה אתם חייבים להכיר, כי הולך להיות שם השנה כמדי שנה את פסטיבל הגבינות החשוב ביותר בפורטוגל! מוזמנים לצפות בוידאו...
פסטיבלי מאכלים מוזרים, נפלאים ומאוד ספציפיים
6.º Festival Internacional do Ouriço-do-Mar פורטוגל לוקחת ברצינות רבה את הגסטרונומיה שלה - לא רק המסעדות שלה עם כוכבי מישלן, אלא גם את המנות המסורתיות...
להתרגש בפורטוגל: טיול יין
בשמונה השנים האחרונות, הצליחה פורטוגל לשבור את שיא מספר התיירים הנכנסים אליה, בכל שנה מחדש. הסיבות לכך  ברורות:  לצד עלויות מחייה וטיול זולות ביחס לשאר...
גלידות
טירות מימי הביניים, כפרים ציוריים, ערים שובות לב וחופים מוזהבים היסטוריה רבת שנים עם אוכל נהדר ונוף אידילי הם רק ההתחלה ממה שאפשר לספר על...
פורטוגל טיסות
מזמינים טיסה לפורטוגל? חדשות פורטוגל רוצה להצטרף במזוודה, בדיחה נדושה אך מתבקשת. כל מה שצריך לדעת לפני שאתם טסים לרפובליקה הקסומה של פורטוגל. מהם הדרכים...
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanHebrewItalianJapanesePortugueseSpanishTurkish
דילוג לתוכן