אירוע פתיחת שבט הצופים הישראלים - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

אירוע פתיחת שבט הצופים הישראלים

אירוע פתיחת שבט הצופים הישראלים , שבט צבר פורטוגל בליסבון, נחגג ביום א' בפורימון בסגנון הצופים בישראל.

באירוע השתתפו למעלה מ 200 חברי הקהילה הישראלית והיהודית בליסבון והסביבה. דור שפירא שגריר ישראל בפורטוגל היה אורח הכבוד.

השבט מרכז בנים ובנות של הקהילה הישראלית בליסבון, קהילה שגדלה בשנים האחרונות. והוא חלק מעשרות שבטי צופים צבר , השבטים הישראלים בכל רחבי העולם של תנועת הצופים.

אלעד סנדרוביץ: מנכ"ל צופים צבר העולמי : "צופים צבר עולמי היא זרוע הפעילות העולמית של תנועת הצופים העבריים בישראל.

תנועת צופים צבר העולמי מפעילה שבטים דוברי עברית ברחבי העולם. הפעילות השבועית היא פעילות צופית מותאמת על פי העקרונות והערכים של תנועת הצופים העבריים.

 

בסך הכל פעילים כ6,000 חניכים בעשרות שבטים ברחבי העולם. בנוסף לפעילות תנועת הנוער, מפעילה התנועה בתפוצות פעילויות בלתי פורמליות מגוונות לחיזוק הקשר של יהודי התפוצות לישראל ולקידום מעמדה של ישראל בעולם.

במסגרת הפעילות העולמית מופעלים מחנות, משלחות נוער, סמינרי מנהיגות ועוד. לצופים צבר עולמי מספר אפיקי הגשמה, בהם צעירים יהודיים המגיעים לארץ לתרום ולהתפתח.

התוכנית המשמעותית ביותר היא תוכנית צופים גרעין צבר. התוכנית הגדולה ביותר לתמיכה בחיילים בודדים עולים, עוד טרם העלייה ועד אחרי השחרור.

במסגרת תוכנית גרעין צבר מעלה התנועה לארץ כמדי שנה מאות עולים צעירים, המגיעים כדי להתגייס כחיילים בודדים." מימין: רעות טל אור – ראשת השבט החדש, שגריר ישראל בפורטוגל דור שפירא, ורכזת השבט מאיה מיידן. קרדיט צילום קטיה אזולאי . מאושר לפרסום

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם