אוניברסיטת פורטו - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

אוניברסיטת פורטו

באוניברסיטת פורטו, לומדים עשרות אלפי תלמידים מכל העולם. האוניברסיטה מציעה מסלולים לתואר ראשון ושני, ומסלולים לדוקטורט. באוניברסיטה, יש מיזמים של שיתופי פעולה בין הפקולטות השונות. בנוסף למסלולים האקדמיים, מציעה האוניברסיטה מסלולי הכשרה מקצועית עבור תושבי העיר פורטו.

הפקולטות של האוניברסיטה של פורטו

האוניברסיטה, מפעילה 13 פקולטות שונות, ובית ספר לעסקים:

 1. הפקולטה לארכיטקטורה.
 2. הפקולטה למדעים.
 3. הפקולטה למדעי התזונה והמזון.
 4. הפקולטה לספורט.
 5. הפקולטה למשפטים.
 6. הפקולטה לכלכלה.
 7. הפקולטה להנדסה.
 8. הפקולטה לרוקחות.
 9. הפקולטה לאומנות.
 10. הפקולטה לרפואה.
 11. הפקולטה למדעי השיניים.
 12. הפקולטה לפסיכולוגיה ולמדעי החינוך.
 13. מכון ABEL SALAZAR למדעי הביו-רפואה
 14. בית הספר לעסקים של אוניברסיטת פורטו.

חלק ממסלולי הדוקטורט שמציעה האוניברסיטה

האוניברסיטה מציעה 91 מסלולי תואר שונים.

מגורים באוניברסיטת פורטו

במעונות הסטודנטים של אוניברסיטת פורטו, מתגוררים סטודנטים מכל העולם. וועד הסטודנטים, מארגן אירועי תרבות, וחיי חברה תוססים. הסטודנטים, יכולים להשתמש במתקני הכושר והספורט שמעמידה לרשותם האוניברסיטה. במעונות הסטודנטים יש 9 מבני מגורים, וחדרי אוכל וקפיטריות. הסטודנטים הגרים במעונות, מקבלים סיוע סוציאלי ורפואי נדרש. באוניברסיטה מסייעת במיוחד לסטודנטים עם צרכים מיוחדים, או סטודנטים בעלי קשיים כלכליים.

חיי הספורט של האוניברסיטה

באוניברסיטה, יש חוגי ספורט ומתקני ספורט לרווחת התלמידים. המתקנים כוללים 2 אצטדיונים, ומגרש ספורט. לאוניברסיטה, יש נבחרות של יותר מ-50 ענפי ספורט שונים.

התנדבות של הסטודנטים

אוניברסיטת פורטו, רוצה לפתח את אחריות התלמידים. ולכן, מציעה האוניברסיטה לסטודנטים מסלולי התנדבות שונים. בחלק מהפעילויות, מתנדבים הסטודנטים עם ילדים ונוער מהעיר פורטו, המתמודדים עם קשיים בחיים או בלימודים. הפקולטות למחול, מוזיקה ותיאטרון, מבצעות קונצרטים ומופעים עבור הסטודנטים.

התנדבות של הסטודנטים

אוניברסיטת פורטו, רוצה לפתח את אחריות התלמידים. ולכן, מציעה האוניברסיטה לסטודנטים מסלולי התנדבות שונים. בחלק מהפעילויות, מתנדבים הסטודנטים עם ילדים ונוער מהעיר פורטו, המתמודדים עם קשיים בחיים או בלימודים. הפקולטות למחול, מוזיקה ותיאטרון, מבצעות קונצרטים ומופעים עבור הסטודנטים.

שילוב של הסטודנטים עם הקהילה העירונית: הסטודנטים של אוניברסיטת פורטו, משתלבים היטב עם חיי הקהילה בעיר. הסטודנטים עורכים לבתי הספר מהעיר סיורים בגן הבוטני. תושבים מפורטו, מצטרפים אל חוגי הספורט המתקיימים באוניברסיטה. תושבי העיר, מוזמנים לאירועי תרבות שמפיקים הסטודנטים במתחמי האוניברסיטה.

 

הקורסים הקהילתיים של אוניברסיטת פורטו.

אוניברסיטת פורטו מפעילה עבור תושבי העיר וסביבתה, 300 קורסים קהילתיים שונים. קורסים אלו לא מקנים תארים אקדמיים, אך מקנים לתושבים כלים וידע חשובים לחיים.

תרבות ואומנות באוניברסיטת פורטו.

אוניברסיטת פורטו, מחנכת לתרבות ואומנות. ולכן, מפעילה האוניברסיטה מוזיאונים. בחלק מהתצוגות, יש יצירות של הסטודנטים מהפקולטה לאומנות.

מוזיאונים של אוניברסיטת פורטו:

 • מוזיאון להיסטוריה ומדע.
 • מוזיאון לאומנות
 • המוזיאון להיסטוריה רפואית
 • מוזיאון המכון לאנטומיה
 • מוזיאון FEUP להנדסה
 • מוזיאון הפקולטה לרוקחות
 • מוזיאון בית הבל סלזאר.

מוסדות תרבות נוספים של האוניברסיטה:

בנוסף למוזיאונים, מפעילה האוניברסיטה בפורטו, מוסדות תרבות נוספים:

 • מרכז תיעוד, המופעל על ידי הפקולטה לארכיטקטורה.
 • מצפה כוכבים אסטרונומי מנואל בארוס
 • הגן הבוטני של פורטו.
 • פלנטריום פורטו.

 

הגלריה של התלמידים.

האוניברסיטה מפעילה גלריה עם תמונות מתחלפות, שיצרו התלמידים. הגלריה פתוחה בימים שני עד רביעי, משעות עשר בבוקר עד שש בערב.

לאתר האוניברסיטה הרישמי

 

https://sigarra.up.pt/up/pt/web_base.gera_pagina?p_pagina=ensino

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם