מתקפת סייבר שיתקה מליוני אזרחים בפורטוגל והותירה אותם ללא תקשורת - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

מתקפת סייבר שיתקה מליוני אזרחים בפורטוגל והותירה אותם ללא תקשורת

וודאפון פורטוגל מודיעה על כך שהיא תחת מתקפת סייבר חסרת תקדים:

מאתמול בלילה מליוני אזרחים פורטוגלים נותרו ללא תקשורת סלולרית במדינה. 

הסיבה לכך הייתה מתקפת סייבר רחבת היקף כנגד מפעילת הסלולר וודפון, תחילה נותקו לגמרי כל המנויים מתקשורת ולאט לאט חזרו שירותים חלקיים למנויים.

אין כרגע אינדיקציה לגבי זהות התוקפים וכן ככול הידוע כרגע לא זלגו פרטיים אישיים של מנויי VODAFON.

להלן ההודעה הרישמית של החברה:

" וודאפון הייתה יעד להפרעה ברשת שהחלה בליל ה-7 בפברואר 2022 עקב מתקפת סייבר מכוונת וזדונית שנועדה לגרום נזק והפרעה.

ברגע שזוהה הסימן הראשון לבעיה ברשת, Vodafone פעלה באופן מיידי לזהות ולהכיל את האפקטים ולשחזור שירותי שחזור.

מצב זה משפיע על אספקת שירותים המבוססים על רשתות נתונים, כלומר רשת 4G/5G, קול נייח, טלוויזיה, SMS ושירותי מענה קולי/דיגיטלי. כבר שחזרנו שירותי קול ניידים ושירותי נתונים סלולריים זמינים אך ורק ברשת הדור השלישי כמעט בכל פורטוגל, אך למרבה הצער, היקף וחומרת המעשה הפלילי אליו היינו נתון מרמזים על עבודה זהירה וממושכת עבור כל השירותים האחרים.

תהליך התאוששות הכולל מספר צוותים לאומיים ובינלאומיים ושותפים חיצוניים.

התאוששות זו תתרחש בהדרגה לאורך יום שלישי זה. מכיוון שבטוח כי החקירה המעמיקה של המעשה הפלילי אליו היינו נתון תימשך ללא הגבלת זמן ובמעורבות הגורמים המוסמכים, אין לנו עד היום ראיות לכך שנכנסו לנתוני הלקוחות של החברה.

Vodafone נותרה נחושה בהחלט להחזיר את תקינות השירותים בזמן הקצר ביותר האפשרית ומצטערת מאוד על אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו.

יש לנו בוודפון פורטוגל ובקבוצה צוות מנוסה של אנשי אבטחת סייבר, אשר יחד עם הרשויות המוסמכות, מבצעים חקירה מעמיקה כדי להבין ולהתגבר על המצב. אנו נעדכן את מידע סטטוס השירות ככל שהמצב יתקדם. "

https://www.vodafone.pt/press-releases/2022/2/vodafone-portugal-alvo-de-ciberataque.html

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם