האפודים הצהובים מגיעים לפורטוגל - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

האפודים הצהובים מגיעים לפורטוגל

האפודים הצהובים, ממש כמו האביב הערבי שהחל בדצמבר 2010. מחאת האפודים הצהובים חוצה את גבולות צרפת שם ומתפשטת בשאר המדינות המערביות, המחאה המדוברת לא פוסחת גם על פורטוגל שלנו.

האפודים הצהובים מה זה בכלל?

״האפודים הצהובים״ מדובר בכינוי לה זכו מובילי המחאה נגד יוקר המחיה בצרפת.

מחאת האפודים הצהובים החלה באוקטובר 2018 בצרפת וצמחה דווקא בערי הפריפרייה שבצרפת.

מדוע דווקא השם ״האפודים הצהובים״ ?

הכינוי התבקש בגלל סיבה אחת פשוטה , המחאה החלה בצורה של חסימת כבישים, לצורך המשימה המסוכנת המפגינים לבשו אפודים צהובים כאלה שאנו עושים בהם בדרך כלל על מנת לתקן תקר בגלגל.

לאחר שנדבק הכינוי של האפודים הצהובים למחאה, כמובן שכל מפגין כיום לובש אפוד צהוב והאפוד הצהוב הפך לסמל המחאה ואות זיהוי למאבק על יוקר המחיה.

על שלט מפגין בצרפת: ״צרפת אלופת העולם במיסוי״

צילום: Paris Match

הקש ששבר את גב הגמל: עליות המס על הדיאזל על ידי ממשלתו של אמנואל מקרון גרמו לפיצוץ ומשבר בין העם לממשל בצרפת אשר מחריף מזה שנים בכול הנוגע ליוקר המחיה.

עליית מחיר הסולר בצרפת נועד לצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה, אך עבור תושבי הפריפריה הנעזרים ברכבים על מנת להגיע למקום עבודתם מדובר בפגיעה אנושה ביכולת הקניה שלהם שגם ככה אינה גבוה נוכח המיסים הרבים שיש בצרפת.

האפודים הצהובים הוא האביב הערבי גרסת המערב:

מחאת האפודים הצהובים תפסה תאוצה בדמוקרטיות רבות וגם פה בישראל נוכחנו לראות שבוע שעבר מפגינים אשר חסמו את צומת השלום צמוד לעזריאלי.

צילום: חדשות פורטוגל

מחאת האפודים הצהובים הובילה כבר לבלימת עליית מחירים במגזר הציבורי, הראשונה שהכריזה על הקפאת עליית המחירים הייתה חברת אסם.

האפודים הצהובים גרסת הרפובליקה האהובה עלינו : פורטוגל

צילום: Reuters

מאות אפודים צהובים בפורטוגל השתתפו בהפגנות בכיכרות מרכזיות בעיר הבירה ליסבון ביום שישי ב21 לדצמבר.

פורטוגל מצטרפת למה שמכונה ״האביב הערבי של המדינות המערביות״.

בצפון בעיר בראגה נחסמו צירי תנועה ראשיים על ידי מפגינים פורטוגזים ״האפודים הצהובים״.

המחאה בפורטוגל איננה מזוהה אם אף גורם פוליטי ובעיקר נגד יוקר המחיה אשר פוקד גם את פורטוגל כמו שאר המדינות בעולם.

בקיץ שעבר סיקרנו עבורכם מחאה על יוקר השכירות בעיר פורטו , כך שלא מדובר רק בטרנד , אלא בביטוי מצוקה כללית אשר קיימת מזה תקופה בפורטוגל וכעת מתפרצת ברוח המחאה שנעשתה בצרפת.

ההמשלה הפורטוגלית החליטה להכניס לכוננות כ- 20 אלף שוטרים למקרה והמחאות יתפשטו, על מנת למנוע חוסר שליטה וונדליזים.

 

 

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם