נתוני אשראי עבור משכנתאות הגבוהים ביותר מזה עשור בפורטוגל - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

נתוני אשראי עבור משכנתאות הגבוהים ביותר מזה עשור בפורטוגל

הלוואות חדשות שהעניקו הבנקים בשנת 2019 לרכישת דיור צמח ב8.1 אחוזים, משנה לשנה, עד לסכום של 10.63 מיליארד אירו, "הסכום הגבוה בעשור", מסביר איגוד AICCOPN (איגוד הבניה התעשייתית והפרויקטים הציבוריים, ראשי תיבות של – Associação dos Industriais da Construção Civil e Obras Públicas).

בהצהרה שהגיש איגוד הבניה התעשייתית והפרויקטים הציבוריים (AICCOPN) מדגיש האיגוד כי יש צורך "לחזור לשנת 2008 כדי למצוא שנה בה הוענק אשראי רב יותר". במקביל, אם נקח בחשבון את "מלאי" הלוואות לדיור, בסוף שנת 2019, יש עלייה קלה של 0.3 אחוזים, בהשוואה לנתוני אשתקד, בהיקף של 93.290 מיליון אירו, זאת על פי נתוני האיגוד.

בינתיים, היקף האשראי שהוענק לחברות בנייה ונדל"ן בשנה שעברה רשם "הפחתה שנתית של 6.6 אחוזים, ועומד על 16.0 מיליארד אירו בלבד, הסכום הנמוך ביותר מאז תחילת המאה ה -21", על פי האיגוד. לטענת האיגוד, עבודות הבנייה והשיקום של בנייני מגורים ברישיון מועצות העיר בשנה שעברה "רשמו שינוי של 9.4 אחוזים, בהשוואה לשנה הקודמת, ל -16,461, עם מספר הבניינים בעלי הרישיון מבין הבניינים החדשים בסך של 23,737, כתוצאה מצמיחה שנתית של 17.2 אחוזים".


בדצמבר, ציין איגוד AICCOPN כי "שווי הדיור הממוצע לצורך שמאות בנקאית היה 1,321 אירו למ"ר, מה שמתרגם לעלייה של 8.3 אחוזים, לעומת 1,220 אירו שנרשמו בחודש האחרון של 2018".

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם