פורטוגל מכירה כעת ברישיונות נהיגה זרים - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

פורטוגל מכירה כעת ברישיונות נהיגה זרים

כללים חדשים שפורסמו היום מאפשרים הכרה רשמית לנהגים בעלי רישיונות ממדינות עם הסכם דו-צדדי עם מדינת פורטוגל בנוגע לרשיון נהיגה זר.

בעלי רישיונות נהיגה שהונפקו על ידי מדינות חברות בקהילה של מדינות דוברות פורטוגזית (CPLP) והארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) יכולים כעת לנהוג בפורטוגל מבלי לשנות את רישיון הרישיון שלהם.

על פי התיקון שפורסם היום ב-Diário da República, בוטלה החובה בהחלפת רישיונות הנהיגה לרישיון נהיגה פורטוגלי.

כללים ליישום ההכרה ברשיון נהיגה זר בפורטוגל

הכרה זו חלה על רישיונות נהיגה שבהם המדינה המנפיקה חתומה על הסכם דו-צדדי עם המדינה הפורטוגלית, אם לא חלפו יותר מ-15 שנים מאז ההנפקה או החידוש האחרון ובתנאי שבעל הרישיון לא הגיע לגיל 60.

הצו-חוק שפורסם מדגיש כי רישיונות נהיגה אלו מאפשרים נהיגה בשטח הלאומי של פורטוגל רק "אם מחזיקיהם הם בגיל המינימלי הנדרש על פי החוק הפורטוגלי בהחזקת רשיון ולפי סוג הרישיון , בעלי רשיון נהיגה בתוקף וללא פסילה.

"חופש התנועה הוא מרכיב חיוני למימוש מלא של אזרחות", נכתב בצו-חוק שפורסם, ומדגיש כי "פורטוגל ביקשה לחזק את זכויותיהם של אזרחים זרים הנוסעים לארצנו, בין אם מדובר בנסיעות לינה זמנית עבור למטרות תיירותיות, בין אם נסיעה לעבודה או השקעה בארצנו".

במסמך, הממשלה חוזרת על מחויבותה "לשילוב מהגרים, הכרוך בשיפור באיכות חייהם", והדגישה כי "חיוני לפשט את הרישיון לנהיגה בכלי רכב מנועי", מרכיב שנראה בעיניה "בסיסי עבור ערובה לניידות בכל השטח הלאומי".

משמעות הכללים היא שבעלי רישיונות נהיגה שהונפקו על ידי מדינות חברות בקהילה של מדינות דוברות פורטוגזית (CPLP) והארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) יכולים כעת לנהוג בפורטוגל מבלי לשנות את רישיון הרישיון שלהם.

מדינות CPLP הן: אנגולה, ברזיל, קייפ ורדה, סאו טומה א-פרינסיפה, גינאה ביסאו ומוזמביק.

מדינות ה-OECD הן: אוסטריה, אוסטרליה, בלגיה, קנדה, צ'ילה, קולומביה, קוסטה ריקה, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, אירלנד, ישראל, איטליה, יפן, קוריאה, לטביה, ליטא, לוקסמבורג, מקסיקו, הולנד, ניו זילנד, נורבגיה, פולין, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה, שוויץ, טורקיה, בריטניה וארצות הברית.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

Mother and daughter eating Pasteis de Belem egg tart, typical Portuguese dessert
חיים את פורטוגל

סיור קולינרי במטבח

מנות פורטוגזיות טיפוסיות Bacalhau – או דג בקלה היא ללא ספק אחת המנות הפופולריות והידועות ביותר של המטבח הפורטוגלי. את הבקלה מיובשים ומומלחים, כבעבר, לשימור

קרא עוד »
Tuk tuk driver providing tour of the city to a tourist, Lisbon, Portugal
הגירה

מעבר לפורטוגל:

מענקים למי שמחליט לעבור לאזור הכפרי של פורטוגל מחו"לממשלת פורטוגל הודיעה שהיא תשלם למי שמגיע מחו"ל לעבוד באזורים הפנימיים של המדינה. אנשים המתגוררים במדינות זרות,

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם