קייפ ורדה ופורטוגל חתמו על הסכם שיתוף פעולה חדש - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

קייפ ורדה ופורטוגל חתמו על הסכם שיתוף פעולה חדש

עם סיום הפסגה השישית של קייפ ורדה-פורטוגל , מנהיגי שתי המדינות שיבחו את תוכנית שיתוף הפעולה האסטרטגי החדשה עליה חתמו. העסקה מספקת השקעה של 95 מיליון יורו עד 2026.

ראש ממשלת קייפ ורדיה, Ulisses Correia e Silva, ועמיתו הפורטוגלי אנטוניו קוסטה חתמו ביום שני על תוכנית שיתוף פעולה חדשה.

כאשר שתי המדינות סיכמו את הפסגה הדו-צדדית השישית שלהן בפראיה, העסקה הטרייה שנחתמה סיפקה השקעה של 95 מיליון יורו עד 2026. חינוך ובריאות היו שניים מששת הצירים של תוכנית השותפות החדשה בין קייפ ורדה לפורטוגל.

 

המנהיגים ביקרו בבית הספר הפורטוגזי של קאבו ורדה כדי להדגיש את תפקיד המפתח לחינוך בפיתוח. מוסד חינוכי במימון פורטוגל הפועל משנת 2016 ואוסף קרוב ל-900 תלמידים מגיל הרך ועד כיתה י'.

למעשה, השקעות מהסוג הזה הן שגורמות למדינות לצמוח " , אמר ראש הממשלה, אוליסס קוריה א סילבה. חינוך הוא, כמובן, כוח מניע לכל דבר " .

שתי המדינות הסכימו גם לשדרג את שיתוף הפעולה הטכני-משטרתי והגנה אזרחית ביניהן. זהו אחד האמצעים המודגשים בחמשת הכלים הדו-צדדיים שהם חתמו.

הפסגה סיימה את ביקורו בן שלושה ימים של ראש ממשלת פורטוגל באפריקה, אשר לקח אותו גם לגינאה-ביסאו.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם