הבטחת הגנה מקרינה: הנציבות האירופית לוקחת את פורטוגל לבית המשפט כדי להבטיח הגנה לאזרחים מפני סיכוני חשיפה לקרינה מייננת - חדשות פורטוגל

דסקטופ

מובייל

הבטחת הגנה מקרינה: הנציבות האירופית לוקחת את פורטוגל לבית המשפט כדי להבטיח הגנה לאזרחים מפני סיכוני חשיפה לקרינה מייננת

הנציבות האירופית נוקטת בצעדים משפטיים על מנת להבטיח הגנה על אזרחים בפורטוגל, מפני הסכנות הנובעות מחשיפה לקרינה מייננת.

היום, הנציבות החליטה להפנות את פורטוגל לבית המשפט לצדק של האיחוד האירופי בשל אי אכיפה מלאה של הוראת תקני הבטיחות הבסיסיים המתוקנת של האיחוד האירופי (הנחיית המועצה 2013/59/Euratom) לחקיקה הלאומית.

המדינות החברות באיחוד נדרשו להטמיע את ההנחיה עד ה-6 בפברואר 2018. הנציבות סיפקה תמיכה מתמשכת למדינות החברות כדי להעביר כהלכה את הכללים.

בנובמבר 2019 שלחה הנציבות חוות דעת מנומקת לפורטוגל וביקשה ממנה להודיע ​​לנציבות על כל צעדי ההטמעה של ההוראה. מאז, פורטוגל הודיעה על צעדי טרנספורמציה נוספים, אך טרם קבעה תוכנית פעולה לאומית המתייחסת לסיכונים ארוכי טווח מחשיפה לראדון, כנדרש בהנחיה. לפיכך, הנציבות מפנה היום את פורטוגל לבית המשפט לצדק.

 

רקע כללי

אמנת Euratom מספקת לנציבות את הבסיס המשפטי לקביעת תקני בטיחות בסיסיים להגנה על בריאות העובדים והציבור הרחב מפני סכנות הנובעות מקרינה מייננת. לאחר יישום מלא, הנחיית תקני הבטיחות הבסיסיים תבטיח את הרמה הגבוהה ביותר של הגנת קרינה של עובדים, חולים והציבור הרחב ברחבי האיחוד האירופי.

ההנחיה, שהתקבלה לראשונה בשנת 1959, קובעת את הדרישות לגבי היערכות ותגובה לחירום למקרי חירום רדיולוגי, ומספקת בין היתר חינוך, הדרכה ומתן מידע לציבור להגנת קרינה. הוראות ההיערכות והתגובה לשעת חירום חוזקו בעקבות התאונה הגרעינית בפוקושימה ביפן בשנת 2011. התיקון האחרון מדצמבר 2013 לקח בחשבון את ההתקדמות המדעית והטכנולוגית מאז שנות ה-90, ואיחד חמישה פעולות משפטיות קודמות לחקיקה אחת.

אוהבים את פורטוגל ? שתפו בקליק

מאמרים נוספים

חיים את פורטוגל

איך הפכה ההרפתקה של שני בפורטוגל, לסיפור חיים?

כששני מור הגיעה לראשונה לפורטוגל, כתיירת עם תרמיל על הגב, היא לא דמיינה שהמקום בו נחתה ילווה אותה דרך תחנות החיים, נישואים, משפחה וקריירה. כיום, כשהיא אמא לשניים, מעצבת פנים שמתכננת בתים גם בפורטוגל, הזמנו אותה לשיחה כדי לשמוע איך קרה שהטיול ההוא לפני עשור בעיירת הגולשים, נמשך בעצם עד היום.

קרא עוד »
חדשות

שעון החול אוזל:

חשבתם על אזרחות פורטוגלית? נותר זמן קצר להגשת הבקשה אזרחות פורטוגלית מקנה לבעליה זכויות רבות בפורטוגל, ברחבי האיחוד האירופי ובמקומות נוספים בעולם. לכן, כדאי לדעת

קרא עוד »
חדשות

הקהילה הישראלית של פורטו (CIP) הנפיקה תעודה של מוצא פורטוגלי ספרדי ללב לבייב, מיליארדר ישראלי שהיה מקורב מאוד לרב הראשי של רוסיה, בערל לזר, שלכאורה היה המנהיג הדתי של רומן אברמוביץ' בתחילת שנות ה-90.

https://expresso.pt/sociedade/2022-04-08-Sefarditas-Lev-Leviev-foi-socio-de-Isabel-dos-Santos-e-amigo-de-Abramovich-e-e-o-rei-dos-diamantes.-E-pediu-a-nacionalidade-portuguesa-2eb37617

קרא עוד »

רוצים אזרחות פורטוגלית?

איזי נשיונליטי בגוגל

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם